Ulkoilutan joskus pitkäkarvaisia kissojani Katumalla, niin viime keskiviikkonakin, mutta tällä kertaa kaksi nuorta miestä nousi vanhasta sinertävästä Ford Escortista, mielestäni ehkä vm. 91. Heidän mielestään oli ehkä hauskaa aiheuttaa mielipahaa keski-ikäiselle liikuntarajoitteiselle naiselle, mutta itse en kokenut siinä mitään hauskaa kun nämä nuoret sosiaalitapaukset juovuksissa repivät toisen kissoistani sen lieasta. Tietääkö kukaan tapauksesta mitään, n. klo. 12 paikkeilla Katumantiellä Siwan lähellä? Poliisikaan ei ottanut minua vakavasti. Kissani on mustavalkoinen, ja sillä on korvassa valkoinen laikku. Näettekö te tässä mitään hauskaa?
Kissani varastettin Katumalla, HML
6
1682
Vastaukset
- me otettiin
kissasi ja huomenna maistetaan miltä kissan kylki ja perse maistuu marinoituna.marinaadissa olemme käyttäneet öljyä,grillimaustetta,valkosipulia,sipulia,inkivääriä,sokeria ja suolaa,eli katti on ollut marinaadissa pari pv ja huomenna on grilli juhlat joten monet maistavat siellä grillattua kissaa,palautteen mausta kerron myöhemmin.
-väiski-- paikalliseen
Eläinsuojeliavaltuutettuun...
- joude
sulta kyllä vetäisin senkat nenästä ja vähä muutakin jos kiinni saan, ei voi tajuu et noin sekoja täällä "pyörii". Skini olen mut en eläinvihaaja.
- ....
niin laitappa tiedot tänne, esim. auton rekkarikin riittää. Varmasti joutuvat tilille.
- SAANUT
Kissasi takaisin?
- ottanut
auton rekkaria muistiin? aika kauhea tapaus. ilmoita karkurit.com sivuilla että on varastettu ja joka paikassa jos vaikka yrittävät myydä kissan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille
Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.3422770SDP pelastaa uppoavan Suomen
2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis582235Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti
Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj781929Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee
Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis641569- 1401512
- 601044
Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma
Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki1021009Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!
Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li7898Raiskaukset loppumaan?
Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön200815- 36719