Ulkoilutan joskus pitkäkarvaisia kissojani Katumalla, niin viime keskiviikkonakin, mutta tällä kertaa kaksi nuorta miestä nousi vanhasta sinertävästä Ford Escortista, mielestäni ehkä vm. 91. Heidän mielestään oli ehkä hauskaa aiheuttaa mielipahaa keski-ikäiselle liikuntarajoitteiselle naiselle, mutta itse en kokenut siinä mitään hauskaa kun nämä nuoret sosiaalitapaukset juovuksissa repivät toisen kissoistani sen lieasta. Tietääkö kukaan tapauksesta mitään, n. klo. 12 paikkeilla Katumantiellä Siwan lähellä? Poliisikaan ei ottanut minua vakavasti. Kissani on mustavalkoinen, ja sillä on korvassa valkoinen laikku. Näettekö te tässä mitään hauskaa?
Kissani varastettin Katumalla, HML
6
1636
Vastaukset
- me otettiin
kissasi ja huomenna maistetaan miltä kissan kylki ja perse maistuu marinoituna.marinaadissa olemme käyttäneet öljyä,grillimaustetta,valkosipulia,sipulia,inkivääriä,sokeria ja suolaa,eli katti on ollut marinaadissa pari pv ja huomenna on grilli juhlat joten monet maistavat siellä grillattua kissaa,palautteen mausta kerron myöhemmin.
-väiski-- paikalliseen
Eläinsuojeliavaltuutettuun...
- joude
sulta kyllä vetäisin senkat nenästä ja vähä muutakin jos kiinni saan, ei voi tajuu et noin sekoja täällä "pyörii". Skini olen mut en eläinvihaaja.
- ....
niin laitappa tiedot tänne, esim. auton rekkarikin riittää. Varmasti joutuvat tilille.
- SAANUT
Kissasi takaisin?
- ottanut
auton rekkaria muistiin? aika kauhea tapaus. ilmoita karkurit.com sivuilla että on varastettu ja joka paikassa jos vaikka yrittävät myydä kissan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään
Kaikkosen erityisavustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po1115337Niin voimakkaat tunteet
Että ajattelin hänen olevan se elämän rakkaus. Silmien edessä vikitteli toista ja hyvästelemättä hylkäs niin tyhjyys jäi202967Nainen, sinä viisas ja ymmärtäväinen
sekä hyvällä huumorintajulla varustettu. Kun kaikki muut ovat kaikonneet, vain sinä olet jäljellä. Ellet kestä kirjoituk242834- 1432058
- 251936
Puhe on halpaa
Katso mitä hän tekee.Teot kertoo enemmän kuin tuhat sanaa.Uskokaa punaisia lippuja.Hyvää yötä.441926- 1701782
Joko aiheuttamani pettymys
on lieventynyt? Toivottavasti. Uskallan heittää lentosuukon näin etäältä ja nimettömänä 😘.981638Miksi miehet hermostuvat tyhjästä?
Olen tässä viimeisen vuoden sisään pudottanut melko reilusti painoa mikä on sitten saanut useammankin lähipiirin aiemmin1161637Nainen, se on vain karu totuus, että
sinut on luotu synnyttämään ja mies siittämään. Niin on luomakunnassa säädetty ja niin se on. Sinut luotiin heikoksi ja2821539