Tietokoneen ääni kaikuu???? HELP!

Ostin uuden koneen, HP paviljon. Yhtäkkiä sen ääni on alkanut kaikumaan. Mikähän on vikana?
32952
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

kaikuu? Jos koneessa on sisäinen mikrofoni ja se on päällä niin silloin koneen äänet voi kiertää sitä kautta. Vai ilmeneekö kaikuminen jossain tietyssä ohjelmassa kuten Skype, tms ?

Äänestä
  • Se kaikuu kokoajan, opettelen vasta käyttämään ja kävin jotain tekemässä movie maker- ohjelmaa. Johtuukohan se siittä? Mitähän pitäisi tehdä?

    Äänestä

  • sama kirjoitti:

    Se kaikuu kokoajan, opettelen vasta käyttämään ja kävin jotain tekemässä movie maker- ohjelmaa. Johtuukohan se siittä? Mitähän pitäisi tehdä?

    mikrofoni (onko sellaista?) on jäänyt päälle ja se kaiuttaa äänet. Tuplaklikkaa kellovierestä (oikealta, näytön alareunan tuntumassa) sellaista harmaata palloa (kaiutin). Avautuvasta ikkunassa laita ruksi (mykistä) mikrofonin kohdalle.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ken tietää kirjoitti:

Ostin uuden koneen, HP paviljon. Yhtäkkiä sen ääni on alkanut kaikumaan. Mikähän on vikana?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu