Eli mikä se on? Noista kotisivuista en saanut mitään tolkkuja.
Mikä on simsaario club?
Kissankuu
6449
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Se on joskus vuosia sitten perustettu HabboHotelli yhteisö. Alunperin salaiseksi tarkoitettu kerho levisi kuitenkin aika pian Habbolaisten tietoon ja sai paljon haukkuja mm. siitä että kerhoon on niin vaikeaa päästä mukaan.
Clubia johtaa Simsaario, jota myös Simpaksi kutsutaan. Ulkopuoliset eivät oikeastaan edes tiedä missä kerho aina kokoontuu ja milloin. Kukaan ei oikein edes tiedä mitä yhteisössä jutellaan ja miksi sitä pidetään niin hienona juttuna. Jäsenet vain tuntuvat kaikki kehuvan sitä mahtavaksi paikaksi.
Yhtenä perusteena kerhon jäsenyydelle on että sinulla on PAKKO olla suosittelija kerhon sisällä. Muutoin on aika turha edes yrittää päästä mukaan toimintaan. Nimimerkillä kokemusta on!! Tosin enää en edes haikaile jäsenyydestä.
Toivottavasti tämä vähän selvensi :)
Jatkan vielä tohon edelliseen kirjoittajaan, et simsaario clubin jäsenmäärää ei tiedä varmaan kovin moni. Tai ehkä jäsenet itse, mut ei ulkopuoliset. Jäsenillä on myös jonkilainen arvo systeemi. Siellä on erikseen ykkös ja kakkosjäseniä ja erikseen neuvosto joka tekee päätöksiä.
Ite mä olin ns. vierailija kerran, mut en sitten hakenut jäseneksi. Pääsin vieraaksi omasta pyynnöstä, mut en löytänyt ketään joka olis alkanu suositteleen mua. Ja kuten sanoit niin turha hakea jos ei oo ketään suosittelemassa.
Kyllä kai ne jutut on aika tavallisia. Ne tuntee toisensa hyvin niin juttua sit riittää. Enkä mä tiedä onks se edes niin hieno paikka, mitä kaikki aina sitä kehuu. Musta se vaikutti ihan tavalliselta kaveriporukalta joka kokoontuu juttelemaan.
Ei edes kiinnostaisi koko simsaario clubin jäsenyys.
Aika tarkkaa puuhaa.
jeh sama vika!! hain jäsenyyttä joku kaks vuotta sitten mut enää ei vois vähempää kiinnostaa!
Simsaario Clubi on Habbon PARAS PAIKKA!!!! Ja te jotka ette siitä tiedä niin ei tarvikkaan tietää.
" Jee, mä niinq kuulun johki ihq daahan kerhoon niinq!!1111"
- Upeaa, kuulut salaiseen kerhoon, jonka tehtävä on palvoa Simsaariota? Oi voi, kaikkea turhuutta.