Asemapiirustus

Mikä olisi "siedettävä"hinta maksaa em paperista. Missä olette teettäneet, insinööritstossa?
2445
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Riippuu siitä, paljonko haluat siihen tehtäväksi tunteja. Jostain peruskartastosta suurentaa ja otsikotaulun lisää tunnissa. Kartta on näennäinen noin tehtynä, mutta kelpaa näennäisten juttujen tekijälle vallan mainiosti.

Kun tekee maastoselvityksiä ja piirustustöitä ja taas maastoselvityksiä voi mennä päiväkin ripeältä kaverilta. Jos on kunnan postimerkkitontti tasamaalla, ei tarvitse paljon mitään tehdä.

Tee itse maastoselvitykset tarkasti ja piirrätä jollain joka osaa piirtää. Säästyy ainakin maastotyön tunnit.

Äänestä
  • Eli se riippuu täysin siitä minkälainen sen pitää olla. Eli jos riittää sellainen pikaversio niin olen piirtänyt 50 E alv, mutta jos on kyseessä esim. Okt:n assari kaava-alueelle kaupunkiin niin sitten hintana olen pitänyt tuntiveloitusta tai noin 170 E alv.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


klo kirjoitti:

Mikä olisi "siedettävä"hinta maksaa em paperista. Missä olette teettäneet, insinööritstossa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu