Patti poskessa :/

Elikkä huomasin tässä joku päivää sitten rottani poskessa patin.Tuossa korvan alla.
Mikähän tämä patti voisi olla?
Aika pieni se on vielä ja kova.
Voisiko syöpä tulla poskeen?
2357
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Aika jännä juttu, en ole moisesta kuullut.. Tokihan se saattaa olla ihan harmiton/harmillinen kasvain. Suosittelisin tässä tarkkailua (Haittaako patti rottaa? Vaikuttaako se rotan "arkeen"?) ja sitten myöhemmin kääntymistä eläinlääkärin puoleen.. Onko patti isokin?

Äänestä

Vie rotta eläinlääkärille, jos kyseessä on paise, niin se puhkaistaan ja tyhjennetään. Syöpäkasvainkin voi tulla poskeen, mutta veikkaisin paisetta (varsinkin jos kyseessä on nuori eläin).

Äänestä

Kommentoi aloitusta


rotan omistaja kirjoitti:

Elikkä huomasin tässä joku päivää sitten rottani poskessa patin.Tuossa korvan alla.
Mikähän tämä patti voisi olla?
Aika pieni se on vielä ja kova.
Voisiko syöpä tulla poskeen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu