Niin oltiin kesäloma reissulla perheen kansssa ja tietty mun kuukautiset alko just sillon... ja olin vielä sillon kahestaan veljen kanssa kaupungilla. :(
Olin sovitus kopissa kun näin ne ja sit mun oli pakko kertoa sille veljelle kun piti mennä ostamaan siteitä.... nolotti ihan sikana.
Onko kenelläkään muulla käynyt näin? siis silleen et veli saakin tietää niistä tai et sille joutuu kertomaan. Mua nolottaa vieläkin tää asia ihan hirveesti...
Eikä vittuilijoita kiitos.
Menkat nolottaa....
11
3429
Vastaukset
- toinen tyttö
Toi on aika normaalia että "häpee" menkkojaan, ja kyllähän mäkin niitä oon hävennyt ennen. Mutta ajan myötä, kun menkat on muutaman vuoden jo kestäny niin ei sitä enään niin kauheesti attele että saako esim. veli tietää että onko menkat vai ei. Ei ne pojat sitä kuitenkaan niin erikoisena pidä. se on niin normaali asia ku vaan olla ja voi.
- ..................
mullakin on sisko ja jos sille kävis noin niin en paljoo miettis sitä. kaikilla naisillahan on kuukautiset..
- pikkunainen
Mutta jos sun sisko alkais itkemään siitä niin mitä miettisit tai tekisit? Mä itkin sillon mut mun veli oli kauheen välinpitämätön. Se ei varmaan olis halunnu kuulla koko asiasta ollenkaan vai? Nolottikohan sitäkin?
En haluu enää koskaa puhua sen kanssa tästä.... - välillä pitämätön
pikkunainen kirjoitti:
Mutta jos sun sisko alkais itkemään siitä niin mitä miettisit tai tekisit? Mä itkin sillon mut mun veli oli kauheen välinpitämätön. Se ei varmaan olis halunnu kuulla koko asiasta ollenkaan vai? Nolottikohan sitäkin?
En haluu enää koskaa puhua sen kanssa tästä....ehkä se vaan näytti välinpitämättömältä
ja kyllä se sua varmaan ymmärtää
- noloa
on maailman luonnollisimmassa asiassa ?
eiköhän se sun broidis tajuu ihan muutenkin et kaikil mimmeil alkaa joskus menkat...
- Pikkusysterii
Mä älyyn suo.. Muo nolottais kans jos joutuisin samaan tilanteesee ihan´ SAIRAASTI--
- vilmaneiti
tuskin sun veli niin hirveesti
järkytty tiedosta et sulla on kuukautiset,
koska ne on kaikilla naisilla ja ihan normaali asia.
Jos siitä saa vittuilun tai pilan aiheen
nii täytyy olla sairaan kuiva huumorintaju,
kuukautiset on vaan merkki siitä
et sä oot nainen ja hedelmöitys kelpoinen,
eli voit joskus saada lapsen:)
Turhaa sä stressaat tollasia
ajan myötä ne menkatkin helpottuu
ja muuttuu osaksi elämää,
kaikkeen tottuu:) - Anonyymi
Entäs jos se veli onkin 10 vuotias pikkuveli? Entä jos se ei vielä kunnolla tiiä ees mitkä menkat on? Nu siitähän opetetaan vasta joskus 5lk keväällä ja se on nelosella😬
- Anonyymi
Riippuu veljen (ja omasta) iästä…
- Anonyymi
💩💩💩
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia.",225131Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1012331- 1352018
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee501899Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1171720"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!551286Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu120974Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää54879Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.307850Kaupungin yt
Honkolan tai hietaman koulu suljetaan. Säästölistalle on nostettu muun muassa Honkolan tai Hietaman koulun toiminnan l24674