Niin tuota olisi tarkoitus ostaa pyörä ensi kesäksi tai ehkäpä jo täksi kesäksi.
Niin onko sellaista nelari kotaria mitä saan ajaa kuristamattomana tällä moottoripyöräkortilla jonka saa 18 vuotiaana??? (Mieluiten supermoto mut kyllä endurokin käy)
Ktm???
4
2431
Vastaukset
- Jönssi
Eipä ole sellaista pyörää valmiiksi tehtynä. Suomen lain takia jopa 125 EXC on liian tehokas sinulle, jos pikku-a:n omistat. Eli periaatteessa sun pitäis olla 20v että saisit ajaa edes piikillä laillisesti.
- Jasako
Höpöhöpö! Piikissä (EXC) tehot otteen mukaan 4 Kw, 200 7 Kw, 250 n. 8-12 Kw. Kuristamattomat on sitten eri juttu. Kaikki uutena ostetut on kuristettuja.
- konsta1
Jasako kirjoitti:
Höpöhöpö! Piikissä (EXC) tehot otteen mukaan 4 Kw, 200 7 Kw, 250 n. 8-12 Kw. Kuristamattomat on sitten eri juttu. Kaikki uutena ostetut on kuristettuja.
ktm 525 -05 tehot rek:otteessa 12kw eli 18 vuotias saa ajaa.. teho/ikärajat 16v alle 11kw 18-20v alle 25kw ja parinkympin jälkeen ei rajoitteita :)
- Lakia noudattava kotarikuski
konsta1 kirjoitti:
ktm 525 -05 tehot rek:otteessa 12kw eli 18 vuotias saa ajaa.. teho/ikärajat 16v alle 11kw 18-20v alle 25kw ja parinkympin jälkeen ei rajoitteita :)
.. etteks osaa lukea. Paitsi Jönssi.
Kuristamaton. Tarkoittaa siis pyörää, ei kuskia.
Otteessa lukee kuristettu teho.
Ja uudessa pyörässä on kuristimet paikalla, ellei joku ole niitä poistanut tai jättänyt asentamatta. Tai tehdas on huijannut tyypityksessä, enpä usko.
Ellei kuristimia ole, on tehoa enempi kuin otteessa lukee ja ai ai piipaa sanoo valko/sininen auto. Tukka pois ja linnaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,1055731Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
- 1241097
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
- 66857
- 75798
Salailu jatkuu, poliisi tutkii
Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää17741