Viru keskuksen suosio

ihmetyttää.

Minua hiukan ihmetyttää tuo Virukeskuksen suosio Tallinnassa.

Kun minusta (en ole tehnyt laajaa tutkimusta eli mutu ja kaveri pohjalta tämä kuva on syntynyt) Viru keskus ei ole edullinen (paikoin edes Suomeen verrattuna) niin mistä sen suosio johtuu?

Eihän siellä huonolaatuisia tuotteita ole, mutta saa niitä samoja tuotteita muualtakin Tallinnassa ja edullisemmin useassa tapauksessa (muista ostoskeskuksista). Onko se sijainti vain tärkeää (hotellista äkkiä kauppaan ja samantien hotellihuoneeseen = kieltämättä helppoa)? Vai onko Virukeskus mielestänne edullinen ostospaikka? Miksi käytätte Virukeskusta?

T. ukko yliutelias.

7

1202

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • -nainen-

      Itse en käy juurikaan Viru-keskuksessa, koska siellä on kaikki tavattoman kallista. Yleensäkin kaikki ne paikat, jossa liikkuu turisteja massoittain, siellä on myös "turistihinnoittelu".

      Pienellä vaivalla voi tehdä samat ostokset ihan kohtuuhintaisesti.

    • sielläkin käynyt

      Eiköhän kolme suurinta syytä suosioon ole: sijainti, sijainti ja sijainti.

      Ja onhan siellä pari kohtuullista kahvilaa, kun tekee mieli virvokkeita. Rättikaupoista ei taida mitään kovin edullista löytyä ja lienee muualla edullisempi apteekkejakin.

      Ei kulu kovin paljoa aikaa matkaan majapaikasta/keskustasta ostoksille, jos tuolla käy.

    • hännine

      Jos Virukeskus ei ole halpa , niin mikä sitten on? Tietääkö joku jotain halpoja ostoskeskuksia/tavarataloja Tallinnassa????

      • kallis.

        Virukeskushan on se kallein ostoskeskus Tallinnassa. Ulemiste, Rocca Al Mare, Järve, Sikupilli...


    • nuukanikki

      Kuulemma paikallisetkin käyvät vain sovittelemassa siellä vaatteita(sijainti keskeinen)ja käyvät sit ostamassa muualta.

      • ja nuoret.

        Sen verran kun seurasin parkkihallissa tapahtumia muiden ollessa ostoksilla niin tuolla tuntuu käyvän paikallisista sitä rikkaampaa väkeä sekä nuoria.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Häiriköinti

      Sinä joka rälläsit viime yönä aamuun klo. 00 :04 koulun pihassa ja pitkin kyliä. Rekkari ylhäällä. Terv. Kerrostalon as
      Ähtäri
      64
      3202
    2. Askanmäessä Huippu esitys

      Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna
      Puolanka
      23
      2974
    3. rakastan sinua!

      Tule ja ota, kasvetaan yhdessä paremmiksi ❤️❤️❤️❤️ kaikki anteeksi ❤️❤️❤️
      Ikävä
      51
      2862
    4. Näin lähellä

      Se on näin 🤏 lähellä että heitän hanskat tiskiin sun kanssasi.
      Ikävä
      56
      2678
    5. Mä sanon tän suoraan.

      Se on sun käytös mikä ajaa pois. Et välitä muitten tunteista kun omistasi.
      Ikävä
      58
      2558
    6. Kerro jotakin hauskaa. :)

      Kirjoita jotakin mukavaa vaikka kaivatustasi. :) Ei törkytekstejä kiitos. :)
      Ikävä
      48
      2540
    7. On olemassa tiettyjä sääntöjä!

      Ja jos aiot pärjätä mun kanssa niin teet vain niinkuin mä sanon. Mieheltä Naiselle
      Ikävä
      53
      2311
    8. Pohdinttavaksi

      No siis, saiko yrityksen toimitusjohtaja potkut vaiko älysi ihan itse jättää nimellisen tittelin ettei maine enää enempä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      78
      2188
    9. Mulla ei oo anteeksi pyydettävää

      Muista se! Mieheltä yhdelle naisellE
      Ikävä
      69
      2088
    10. Siis hetkonen

      Rakastetaankohan me kummatkin toisiamme, ja aletaan tajuamaan se pikkuhiljaa 🤯
      Ikävä
      45
      2082
    Aihe