polttarit Järvenpää-Tuusula-stadi akselilla

Katizi

Nyt olis apu tarpeen. Mistään ei meinata löytää polttari-illaksi sauna/rantasaunaa tältä alueelta. Sauna ei maksaisi mielettömiä. Ei olla kovin varakas polttariporukka ja rahanmenoa on jo reilusti tiedossa muun ohjelman myötä. Jos joku vaan tietää jonkun vaatimattomankin paikan, niin ehdotuksia otan mieluusti vastaan. Polttarit järjestetään 12.8. Yksityinen henkilö, jolla olisi rantasauna vuokrata, sopisi myös mainioisti. Olemme kutakuinkin kauniskäytöksinen pieni tyttöporukka:), eli ei ole saunan palamisesta tai sotkemisesta muutenkaan vaaraa.

3

1455

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jii

      Järvenpäässä Squashkeskuksessa aivan keskustan tuntumassa on edullinen sauna, lauantaisin koko ilta muistaakseni 165 euroa. Puh.09 271 1606.

    • memy

      .. siinä Lahelan tuntumassa (?) on sellainen kun "Metsäpirtti" niminen paikka, todella kaunis järvenrannalla ja halpa! Etsippäs googlesta, varmaan löytyy kun en nyt muista mitään yhteystietoja. Joskus ollut vuokrattuna uuden vuoden ja juhannuksen tuo paikka.

    • tms.

      Tuusulanjärven rannalla on Lammaskallion mökkiin tai tilaan kuuluva rantasauna. Googleta niin löytyy yhteystietoja...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      264
      2404
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      71
      2383
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      120
      1568
    4. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      43
      1406
    5. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      64
      1367
    6. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      133
      1329
    7. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1230
    8. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      82
      1029
    9. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      1009
    10. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      102
      999
    Aihe