Mikä lisäosa kannattaa ostaa kun mulla on jo kauppa auki? Kiitti. :) Hyvää kesänloppua.
Mikä kannattaa?
Pöllöpää
5241
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Hmm.. Sinulla on Kauppa Auki jo, ja yliopisto on tylsempi kuin se, joten sitä ei siis kannata... Mutta Yöelämää! Siinäpä vasta ajatusta, jos siis pidät vampyyreistä, treffeistä, pimeästä Stadista, hienoista hepeneistä ja nopeista autoista, niin tämä on varma valintasi. >:) Yöelämään plussana vielä se, että Stadiin voi muuttaa vaikka asumaan..
Toisaalta, jos mielit mieluummin sivuuttaa kaikki nuo huvitukset valitsemalla yliopiston ja pelaamalla similläsi yliopistovaiheen ja halajat uusia ammatteja ja työpalkintoja, kuten nautakasvia, niin sitten toki, valitse Yliopisto.
Mutta molempien mukana tulee yli 125 uutta esinettä ja valmis Stadi/kampus, jonka voi liittää naapurustoon tai luoda oman. :) Eli YE:n mukana tulee Stadi ja YO:n Kampus.
Joulubonus-cd ja Perhepakkaus -kamasetti ovat sitten sellaisia pienempiä hankintoja, maksavat siinä 19e, kun nuo isommat lisäosat ovat sen 30-35e.. Joulu ei hienoinen pettymys, vain 40 joulukoristetta ja joulupukin asu. Perhepakkauksessa tuli hienoja tavaroita tyyliin linna ja meri. :) Varsinkin pikkuisille prinsessoille ja merirosvoille löytyy tavaraa..
ole yliopisto tylsempi kuin kauppa auki. Älä yleistä. >:/
Voi voi, minä kun aina unohdan tuon... Siis lisäystä "M i n u n mielestäni" ei siis tosiaankaan kaikkien mielestä. Ja olisihan se minultakin jo liikaa vaadittu, jos minun pitäisi aina puhua kaikkien puolesta.. :P
olevan liikaa vaadittu, mutta silti ihmiset jaksavat . Outoja olemme, kuormitamme itseämme moisilla. Mielestäni. :D Ei, mutta oikeasti. On rasittavaa kun ihmiset aina yleistävät että se ja se on parempi tai huonompi kun se ei todellakaan ole niin kaikkien mielestä. Mulle on ainakin helpompaa todeta, että mun mielestäni joku asia on niin tai näin, kuin sitten korjailla sanomisiani jälkeen päin. :)
Mutta joo, tää nyt on taas tällasta turhaa jauhamista, josta ei ole mitään hyötyä kellekään kun kukaan ei ota onkeensa kuitenkaan. :D
"On rasittavaa kun ihmiset aina yleistävät että se ja se on parempi tai huonompi kun se ei todellakaan ole niin kaikkien mielestä."
-Se että ihmiset yleistävät, kertoo eräänlaisesta itsevarmuudesta, jolla saa oman mielipiteensä kuulostamaan vakuuttavalta. Toki se joskus rasahtaa korvaan, varsinkaan jos ei itse ole sitä mieltä.. :D