Chobits

Jos on nähnyt kaikki Chobits anime-jaksot kannattaako ostaa enään Chobits mangaa? Onko siinä mangassa mitään jota ei animessa olisi?
4397
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Olen kuullut että loppu olisi erilainen. Mutta en ole varma. Jos pidit animesta ja Clampin mangat kiinnostavat niin voithan sinä sen ostaakin, ei ole kauhean pitkäkään.

Äänestä

Olen katsonut Chobits animen ja lukenut mangan ja voin sanoa, että kannattaa ostaa. Manga on aika paljonkin erilainen, kuin anime. Hieman jännempi musta :)

Äänestä

Ei ole pitkä.. Ja juonikin on vähän erilainen.. Olen ostanut pari chobits mangaa.. Ihan positiivinen yllätys, mutta kun olen animetkin kattonut niin ei oikein kiinosta enää..

Äänestä

Mangana on parempi. eli kannattaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Painos kirjoitti:

Jos on nähnyt kaikki Chobits anime-jaksot kannattaako ostaa enään Chobits mangaa? Onko siinä mangassa mitään jota ei animessa olisi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu