Jammu-sedän piilopaikka?

Vihdin "noitametsä"

Kaikki varmaan tietävät Jammun-sedän ja hänen tekemänsä Suomen rikoshistorian kauhistuttavimmat murhat.

Tälläkin palstalla on usein kerrottu, miten hän oli mökkiinsä Vihtiin tehnyt vankilat valmiiksi sieppaamilleen lapsiparoille.

Mieltäni on jäänyt askarruttamaan, mitä mökille ja sen hirveyksille tehtiin poliisitutkinnan jälkeen? Kai ne puretttiin? Ja missä tarkalleen tuo mökki sijaitsi; onhan huhuttu, että tytöt eivät suinkaan olleet Jammun ja hänen mahdollisen(?) pedofiilirinkinsä ainoat uhrit...?

15

12328

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • aloitt.

      Eräs kaverini asui 80-luvulla Vihdissä, ja kertoili usein tavatessamme, miten paikkakunnalla oli jokin talo jota lapset karttoivat. Sain sen käsityksen, että paikkakunnalla oli ainakin yksi namu-setä silloinkin valloillaan. Silloin pidin hänen juttujaan mielikuvituksellisina, koska olin itsekin vasta lapsi, mutta nyt ne ovat palanneet mieleen kun olen tosiaan lukenut tämänkin palstan juttuja.

      Osaisiko joku kertoa näistä enemmän, siis mitä Vihdissä puhuttiin 80-luvulla?

      • Anonyymi

        Pallit pois


    • minä vain

      oli myös Jammun mökki, en tiedä onko vieläkin.

      • *******

        Joku kävi polttamassa Jammun mökin vähän noiden surmien jälkeen.


      • ex-paltamolainen

        Paltamossa oleva jammun mökki poltettiin jo kauan sitten. ;)


    • Anonyymi

      Se on tervalammella pällit

    • Anonyymi

      Toivottavasti auerska pian samassa paikassa.

    • Anonyymi

      mökki on kainuussa kontiomäessä joka on jo poltettu

      • Anonyymi

        Kainuun Kontiomäki on poltettu? Hyvänen aika...


    • Anonyymi

      Vihdistä en tiedä mutta Jammulla oli autotalli silloisen asuinkerrostaloni alakerrassa Helsingissä Viipurinkadulla.

    • Anonyymi

      Mitähän se jammu oikein ajatteli kun piti poltettuja ruumiita takakontissa, mutta kuljettijhan buttkin päätä ja muita keitettyjä ruumiinosia muovipussissa.

    • Anonyymi

      Entä se afriikan mamu kun söi kaverinsa kun tuli vähän nälkä . T. "Sisä filettäkö"

      • Anonyymi

        Keskiafrikassa (varsinkin Kongossa) ihmisliha kuuluu ruokavalioon. Varsinkin viholliset (sodassa tapetut) saattavat tulla syödyiksi. Jopa muutama Ruotsalainen rauhanturvaaja tuli syödyksi 1960-luvun alussa.


    • Anonyymi

      Jammulla oli kontiomäellä pikku kämppä jossa oli kaksi pientä koppia ja niissä kalterit.kävin itse katsomassa.

      • Anonyymi

        Oliko talvilämmin? Voinut pitää lampaita vaikka pikkutytöistä haaveillut.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kelekkakisat

      Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.
      Nivala
      21
      10855
    2. Aivan kauheaa

      Veikö koskiuoma taas ihmishengen? Se pitää kieltää!
      Imatra
      40
      8107
    3. Onko kaivattusi

      …mielestäsi älykäs, tai kenties tyhmä? Oma mielipide.
      Ikävä
      123
      5211
    4. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      122
      3569
    5. Epäilen ettet edes

      Kehtaisi liikkua kanssani.
      Ikävä
      69
      3548
    6. Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset

      Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi
      Maailman menoa
      34
      3498
    7. Oletko huomannut

      Yhden muutoksen?
      Ikävä
      33
      3137
    8. Jäikö meidän välit

      Mielestäsi Kesken?
      Ikävä
      54
      2483
    9. Olisipa saanut sinuun

      Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak
      Ikävä
      35
      1981
    10. Miltä mahtaa tuntua

      Sitten kun näet hänet pitkästä aikaa?
      Tunteet
      28
      1766
    Aihe