Perkele ajoin velipojan -06 Fabia är ässää ison lenkin eilen. Olipa ripeä peli ja ison tuntunen. En olis uskonu että diisseli voi olla noin raju kulkemaan. Tuli perse edellä vastaan kaikki edellä menevät. Eikä polttoainemittari vajunu.
Pitäsköhän laittaa ittellekin tollanen är ässä alle.
Fabia RS on upea
14
2174
Vastaukset
- Harmaavarpunen
oikeasti. Ja on muuten sporttinen peli!
- heh heh
130hv ja 10s 0-100, tosi raketti ja kaikki varmaan tulivat perse edellä vastaan :)
- Lastupuodista
Omaa on piristetty eikä edes kovin paljon, dynotettu 162 hv / 390 Nm ja ottaa 8 s 0-100, kyllä siinä useimmat tulee perä edellä vastaan.
- ....
Lastupuodista kirjoitti:
Omaa on piristetty eikä edes kovin paljon, dynotettu 162 hv / 390 Nm ja ottaa 8 s 0-100, kyllä siinä useimmat tulee perä edellä vastaan.
kyllähän TM:n testissä sai sen menee vakionakin karvan alle 9s.samanlailla se suunnillee lähtee ku mun S40 2.0T automaatti!
Lastupuodista kirjoitti:
Omaa on piristetty eikä edes kovin paljon, dynotettu 162 hv / 390 Nm ja ottaa 8 s 0-100, kyllä siinä useimmat tulee perä edellä vastaan.
Paljonkos tuli maksamaan lastu?
- Lastupuodista
vanha-erkki kirjoitti:
Paljonkos tuli maksamaan lastu?
Tuohan menee portin kautta ohjelmamuutoksella ja Voimaa.com kautta tehtiin
- skodasirkus
tosi äärettömän ripeä 1.9 tdi onko jopa 130 hevosta?
- Kaipaatkos
kymmenen vuotta vanhoja viestejä?
- skoodamies_armosta
Mul oli tollainen keltasena vm 2005. Kova peli jo vakiona, mut pistätin Karalan softan ja potki 170 hv ja 400 Nm. Kesärenkailla Oz ultraleggerat ja jumagekka kun oli hauska vehjes mutkatiellä. Myös valoista oli hauska kiusata sen ajan bemarijuppeja, kyl niitä vitutti. Harmittaa pirusti kun vaihdoin sen Fabian seuraavaan räsään kaksoisahdetulla bensamotilla. DSG meni remonttiin jo 25 tkm ajettuna ja tsiissä myös murhetta eli öljyä veti helvetisti. Oli pakko laittaa kiertoon ja erehdyin ostaan Astra GTC:n. sekin täys pommi. Piti sit palata Skodamaailmaan ja alla nyt Octaavi RS tdi manuaali, kiva vehje ja Karalan piristämä toki.
- hanki.poika.kokemusta
Onko sulla edelleenkäänkään metriäkään kokemusta oikeasti sporttisista autoista?
- fubb
hanki.poika.kokemusta kirjoitti:
Onko sulla edelleenkäänkään metriäkään kokemusta oikeasti sporttisista autoista?
Pojittelu on kivaa? Kun ei ole sitä elämänkokemusta.
Se, kuka tuo "skoodamies_armosta " on todellisuudessa, jää avoimeksi anonyymi-palstalla, jossa jaksetaan nostella kymmenen vuotta sitten kuolleita ketjuja. Nostaisitte 35-vuotta vanhan ketjun, jossa hehkutetaan 2-litraista takaveto Asconaa... ;)
- mukasporttinen
Ja jalkoihin jää tämäkin etuvetoinen RS ritsa
- RS-huumorimalli
Skodan näkemys urheiluautosta: http://only-carz.com/data_images/models/skoda-fabia/skoda-fabia-09.jpg
- kuolennauruunnn
Hahhahhaaaaa uahahhaaaa. hihhiihhiii heheeeeeeeheeeee
On muuten maailman huvittavimman näköinen pompula. Hihhiihhhh.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site395767Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,2155317Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers354443SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun514068Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto374020Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut813756SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt853680Tytti Tuppurainen ollut aivan sekaisin viime päivinä
Pitäis varmaan tehdä huumetesti sille. "– SDP:n Tytti Tuppurainen väittää kirkkain silmin ja Antti Lindtman vierellään443110Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä1062440SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het462382