Fabia RS on upea

kärry!!!!

Perkele ajoin velipojan -06 Fabia är ässää ison lenkin eilen. Olipa ripeä peli ja ison tuntunen. En olis uskonu että diisseli voi olla noin raju kulkemaan. Tuli perse edellä vastaan kaikki edellä menevät. Eikä polttoainemittari vajunu.

Pitäsköhän laittaa ittellekin tollanen är ässä alle.

14

2169

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Harmaavarpunen

      oikeasti. Ja on muuten sporttinen peli!

    • heh heh

      130hv ja 10s 0-100, tosi raketti ja kaikki varmaan tulivat perse edellä vastaan :)

      • Lastupuodista

        Omaa on piristetty eikä edes kovin paljon, dynotettu 162 hv / 390 Nm ja ottaa 8 s 0-100, kyllä siinä useimmat tulee perä edellä vastaan.


      • ....
        Lastupuodista kirjoitti:

        Omaa on piristetty eikä edes kovin paljon, dynotettu 162 hv / 390 Nm ja ottaa 8 s 0-100, kyllä siinä useimmat tulee perä edellä vastaan.

        kyllähän TM:n testissä sai sen menee vakionakin karvan alle 9s.samanlailla se suunnillee lähtee ku mun S40 2.0T automaatti!


      • Lastupuodista kirjoitti:

        Omaa on piristetty eikä edes kovin paljon, dynotettu 162 hv / 390 Nm ja ottaa 8 s 0-100, kyllä siinä useimmat tulee perä edellä vastaan.

        Paljonkos tuli maksamaan lastu?


      • Lastupuodista
        vanha-erkki kirjoitti:

        Paljonkos tuli maksamaan lastu?

        Tuohan menee portin kautta ohjelmamuutoksella ja Voimaa.com kautta tehtiin


    • skodasirkus

      tosi äärettömän ripeä 1.9 tdi onko jopa 130 hevosta?

    • Kaipaatkos

      kymmenen vuotta vanhoja viestejä?

    • skoodamies_armosta

      Mul oli tollainen keltasena vm 2005. Kova peli jo vakiona, mut pistätin Karalan softan ja potki 170 hv ja 400 Nm. Kesärenkailla Oz ultraleggerat ja jumagekka kun oli hauska vehjes mutkatiellä. Myös valoista oli hauska kiusata sen ajan bemarijuppeja, kyl niitä vitutti. Harmittaa pirusti kun vaihdoin sen Fabian seuraavaan räsään kaksoisahdetulla bensamotilla. DSG meni remonttiin jo 25 tkm ajettuna ja tsiissä myös murhetta eli öljyä veti helvetisti. Oli pakko laittaa kiertoon ja erehdyin ostaan Astra GTC:n. sekin täys pommi. Piti sit palata Skodamaailmaan ja alla nyt Octaavi RS tdi manuaali, kiva vehje ja Karalan piristämä toki.

      • hanki.poika.kokemusta

        Onko sulla edelleenkäänkään metriäkään kokemusta oikeasti sporttisista autoista?


      • fubb
        hanki.poika.kokemusta kirjoitti:

        Onko sulla edelleenkäänkään metriäkään kokemusta oikeasti sporttisista autoista?

        Pojittelu on kivaa? Kun ei ole sitä elämänkokemusta.

        Se, kuka tuo "skoodamies_armosta " on todellisuudessa, jää avoimeksi anonyymi-palstalla, jossa jaksetaan nostella kymmenen vuotta sitten kuolleita ketjuja. Nostaisitte 35-vuotta vanhan ketjun, jossa hehkutetaan 2-litraista takaveto Asconaa... ;)


    • mukasporttinen

      Ja jalkoihin jää tämäkin etuvetoinen RS ritsa

    • RS-huumorimalli
      • kuolennauruunnn

        Hahhahhaaaaa uahahhaaaa. hihhiihhiii heheeeeeeeheeeee
        On muuten maailman huvittavimman näköinen pompula. Hihhiihhhh.


    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      71
      2762
    2. Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta

      "I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from
      Maailman menoa
      75
      2318
    3. Riikka se runnoo työttömyyttä lisää

      Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276
      Maailman menoa
      75
      2168
    4. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      2
      2065
    5. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      5
      1474
    6. Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki

      Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue
      10
      1429
    7. Mitä ajattelet

      Siitä henkilöstä jota kaipaat? Sana vapaa!
      Ikävä
      78
      1142
    8. Taas alkoi soidinmenot.

      Ja historia toistaa itseään. Myönnän, että on varmasti semmoinen, mikä sinulle sopii. Innokas ja päällekäyvä eikä tuppis
      Ikävä
      8
      1060
    9. Mitä eniten haluat

      Kaivatustasi.
      Ikävä
      69
      1057
    10. No miten meni?

      Onko voittaja olo? Tunnetko onnistumisen riemua? Vastasiko lopputulos odotuksia? Kauaksi ajettu 😘
      Ikävä
      119
      1013
    Aihe