Perkele ajoin velipojan -06 Fabia är ässää ison lenkin eilen. Olipa ripeä peli ja ison tuntunen. En olis uskonu että diisseli voi olla noin raju kulkemaan. Tuli perse edellä vastaan kaikki edellä menevät. Eikä polttoainemittari vajunu.
Pitäsköhän laittaa ittellekin tollanen är ässä alle.
Fabia RS on upea
14
2183
Vastaukset
- Harmaavarpunen
oikeasti. Ja on muuten sporttinen peli!
- heh heh
130hv ja 10s 0-100, tosi raketti ja kaikki varmaan tulivat perse edellä vastaan :)
- Lastupuodista
Omaa on piristetty eikä edes kovin paljon, dynotettu 162 hv / 390 Nm ja ottaa 8 s 0-100, kyllä siinä useimmat tulee perä edellä vastaan.
- ....
Lastupuodista kirjoitti:
Omaa on piristetty eikä edes kovin paljon, dynotettu 162 hv / 390 Nm ja ottaa 8 s 0-100, kyllä siinä useimmat tulee perä edellä vastaan.
kyllähän TM:n testissä sai sen menee vakionakin karvan alle 9s.samanlailla se suunnillee lähtee ku mun S40 2.0T automaatti!
Lastupuodista kirjoitti:
Omaa on piristetty eikä edes kovin paljon, dynotettu 162 hv / 390 Nm ja ottaa 8 s 0-100, kyllä siinä useimmat tulee perä edellä vastaan.
Paljonkos tuli maksamaan lastu?
- Lastupuodista
vanha-erkki kirjoitti:
Paljonkos tuli maksamaan lastu?
Tuohan menee portin kautta ohjelmamuutoksella ja Voimaa.com kautta tehtiin
- skodasirkus
tosi äärettömän ripeä 1.9 tdi onko jopa 130 hevosta?
- Kaipaatkos
kymmenen vuotta vanhoja viestejä?
- skoodamies_armosta
Mul oli tollainen keltasena vm 2005. Kova peli jo vakiona, mut pistätin Karalan softan ja potki 170 hv ja 400 Nm. Kesärenkailla Oz ultraleggerat ja jumagekka kun oli hauska vehjes mutkatiellä. Myös valoista oli hauska kiusata sen ajan bemarijuppeja, kyl niitä vitutti. Harmittaa pirusti kun vaihdoin sen Fabian seuraavaan räsään kaksoisahdetulla bensamotilla. DSG meni remonttiin jo 25 tkm ajettuna ja tsiissä myös murhetta eli öljyä veti helvetisti. Oli pakko laittaa kiertoon ja erehdyin ostaan Astra GTC:n. sekin täys pommi. Piti sit palata Skodamaailmaan ja alla nyt Octaavi RS tdi manuaali, kiva vehje ja Karalan piristämä toki.
- hanki.poika.kokemusta
Onko sulla edelleenkäänkään metriäkään kokemusta oikeasti sporttisista autoista?
- fubb
hanki.poika.kokemusta kirjoitti:
Onko sulla edelleenkäänkään metriäkään kokemusta oikeasti sporttisista autoista?
Pojittelu on kivaa? Kun ei ole sitä elämänkokemusta.
Se, kuka tuo "skoodamies_armosta " on todellisuudessa, jää avoimeksi anonyymi-palstalla, jossa jaksetaan nostella kymmenen vuotta sitten kuolleita ketjuja. Nostaisitte 35-vuotta vanhan ketjun, jossa hehkutetaan 2-litraista takaveto Asconaa... ;)
- mukasporttinen
Ja jalkoihin jää tämäkin etuvetoinen RS ritsa
- RS-huumorimalli
Skodan näkemys urheiluautosta: http://only-carz.com/data_images/models/skoda-fabia/skoda-fabia-09.jpg
- kuolennauruunnn
Hahhahhaaaaa uahahhaaaa. hihhiihhiii heheeeeeeeheeeee
On muuten maailman huvittavimman näköinen pompula. Hihhiihhhh.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1501469
- 104911
- 75723
- 51625
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa15573ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40504Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m155471Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..37453- 26409
Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;185402