Onko sirkka kiva lemmikki?

Onko

...

3

931

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sande!

      On se Halonen niin hyvä pressa että oksat pois. Muistan kyllä omassa lapsuudessa kun Ahtisaari oli bressana. Kaikille määräs vaan piiskaa perkele. Nykyvää ei oo sitäkää kuria ku voi vaikka ryöstää niin taputetaan vaan päälaelle.ON se SUOMI hyvä maa.
      Toisin se oli vuonna-72 ku miun issää ammuttii haulikolla piähän. Hautajaaset siitä sitte tietysti tuli.Äitikkii hakattii rorokka rauvalla nii että kuoli vere hukkaa. LOPPU!!

    • Hamsteri -palstalla oli vastaava hamsterista. Aiotkos hankkia jonkin lemmikin vai kyseletkö vain mielenkiinnosta?

      Ainakin kummitussirkat ovat mukavia lemmikeitä. Helppojakin, jos valitsee helpon lajin. Haastaviakin lajeja löytyy, mutta niiden kasvattaminen kannattaa jättää kokeneille kasvattajille. Sauva- ja kummitussirkat syövät kasveja, joten useimmille lajeille kasvit saa ilmaiseksi ja helposti luonnosta, vaikkapa omalta pihalta. Erikoisempia kasveja joutuu ostamaan kukkakaupoista. Sirkat eivät haise, ellei terraario ole ollut kauan puhdistamatta. Ne eivät pidä juurikaan ääntä ja ovat yleensä rauhallisia ja kesyjä.

      Kyllä varmasti kaikenlaiset kenttäsirkatkin ovat mukavia lemmikeinä, mutta niissä on huono puoli se, että ne sirittävät, mikä voi herkempää häiritä.

      • mielenkiinnosta..

        en oo hankkimassa, otan vaan selvää, millaisia eri lemmikeitä olemassa onkaan... ;DD


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      65
      1463
    2. Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu

      Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia
      Apua aloittelijalle
      111
      923
    3. No ei sun asunto eikä mikään

      muukaan sussa ole erikoista. 🤣 köyhä 🤣
      Ikävä
      58
      771
    4. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      48
      754
    5. Mitä mietit Honey?

      Kulta nainen ❤️❤️
      Ikävä
      57
      730
    6. Missä kaikessa olet erilainen

      Kuin kaivattusi? Voin itse aloittaa: en ole vegaani kuten hän. Enkä harrasta tietokonepelejä lainkaan.
      Ikävä
      39
      717
    7. Hyvin. Ikävää nainen,

      Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan
      Ikävä
      71
      691
    8. Linnasuolla poliisi operaatio

      Kamalaa menoa taas meidän ihanassa kaupungissa. https://www.uutisvuoksi.fi/paikalliset/8646060
      Imatra
      26
      679
    9. Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin

      Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.
      Ikävä
      41
      667
    10. Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta

      Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli
      Pyhäjärvi
      68
      662
    Aihe