Onko sirkka kiva lemmikki?

Onko

...

3

910

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sande!

      On se Halonen niin hyvä pressa että oksat pois. Muistan kyllä omassa lapsuudessa kun Ahtisaari oli bressana. Kaikille määräs vaan piiskaa perkele. Nykyvää ei oo sitäkää kuria ku voi vaikka ryöstää niin taputetaan vaan päälaelle.ON se SUOMI hyvä maa.
      Toisin se oli vuonna-72 ku miun issää ammuttii haulikolla piähän. Hautajaaset siitä sitte tietysti tuli.Äitikkii hakattii rorokka rauvalla nii että kuoli vere hukkaa. LOPPU!!

    • Hamsteri -palstalla oli vastaava hamsterista. Aiotkos hankkia jonkin lemmikin vai kyseletkö vain mielenkiinnosta?

      Ainakin kummitussirkat ovat mukavia lemmikeitä. Helppojakin, jos valitsee helpon lajin. Haastaviakin lajeja löytyy, mutta niiden kasvattaminen kannattaa jättää kokeneille kasvattajille. Sauva- ja kummitussirkat syövät kasveja, joten useimmille lajeille kasvit saa ilmaiseksi ja helposti luonnosta, vaikkapa omalta pihalta. Erikoisempia kasveja joutuu ostamaan kukkakaupoista. Sirkat eivät haise, ellei terraario ole ollut kauan puhdistamatta. Ne eivät pidä juurikaan ääntä ja ovat yleensä rauhallisia ja kesyjä.

      Kyllä varmasti kaikenlaiset kenttäsirkatkin ovat mukavia lemmikeinä, mutta niissä on huono puoli se, että ne sirittävät, mikä voi herkempää häiritä.

      • mielenkiinnosta..

        en oo hankkimassa, otan vaan selvää, millaisia eri lemmikeitä olemassa onkaan... ;DD


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.

      Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke
      Helsinki
      32
      2152
    2. Mitä ominaisuutta arvostat eniten hänessä?

      Ihastuksessasi, rakkautesi kohteessa
      Ikävä
      116
      1828
    3. Olen valmis

      Kohtaamaan sinut tänä kesänä, jos sellainen sattuma osuu kohdalleni.
      Ikävä
      77
      1581
    4. Mitä harrastuksia kaivatullasi on?

      Mitä harrastuksia sinulla? Onko teillä yhteisiä harrastuksia?
      Ikävä
      67
      1207
    5. Miksi mies kääntyy poispäin

      Ja teeskentelee, ettei näe minua, kun törmäämme vahingossa? 🫣
      Ikävä
      160
      1192
    6. Kysy jotain kaivatultasi

      Laita tunnisteet molemmista
      Ikävä
      61
      1036
    7. Kerro kaivatustasi.

      1. Minkälainen koti 2. Ammatti 3. Ulkonäkö 4. Ikä
      Ikävä
      48
      1033
    8. Tiedän että käyt täällä

      Eräälle naiselle älä huoli en kerro kellekkään
      Ikävä
      64
      994
    9. Mitäs jos hyökkään rakastuneesti kimppuusi

      Tuleeko painimatsi vai "painimatsi". Jää nähtäväksi 😂
      Ikävä
      62
      917
    10. Kannattaako suomalaisen nuoren lähteä Thaimaahan au pairiksi? Mitä olet mieltä?

      Chiang Mai Pohjois-Thaimaassa kutsuu neljä suomalaista au pairia elämänsä seikkailuun. Arki toisella puolella maailmaa t
      Thaimaa
      28
      900
    Aihe