Matti ja Teppo

Matti kysyi Tepolta oletkos ollut naisen kanssa silleen että millasta se on? Teppo vastas nolona että oon mä kerran ollu yhen naisen kans sillen Turus. Johon Matti heti perään vastasi että kyll määki Turus..
14745
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Turkulainen meni Tampereelle myymään lammasta. Tamperelainen katsasteli otusta ja sanoi: "Tämä ei määi!". Johon Turkulainen: "Kyl määki Turuus!"

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sfvg kirjoitti:

Matti kysyi Tepolta oletkos ollut naisen kanssa silleen että millasta se on? Teppo vastas nolona että oon mä kerran ollu yhen naisen kans sillen Turus. Johon Matti heti perään vastasi että kyll määki Turus..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu