onko dx corollaan olemassa sävylaseja?
onko dx:ään
kyrpäjooseppi
7387
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Kaitpa tuota suapi mihin tahhaasa sävylasija. Sivulasija jos aiot tummentaa niin osta halpahallista kalvoa ja hyvä tulee. Alan liikkeet tummentavat myös laseja jos et raski ostaa uusia ja hyviä.
mä en tarkota mitään kalvolla tummennettuja!!
esim. 1.6slx sunnyssa on sävylasit! eli ne ei ole kirkkaat!! ÄÄLIÖ!!!
Kyllä niissä on ollut sävylaseja... Ei kalvo äpöstyksiä, eikä teetätettyjä vaan aivan Orkkis kamaa. Siis Etusivu laseja!
mistähän semmoset sais?
...että jos sävytät/sävytytät auton etusivulasit niin ne on automaattisesti laittomat? Kun meikällä on semmoinen käsitys että kalvoa ei saa laittaa mutta näistä suihkeista en tiedä. Ja eikö laissa ole joku pykälä, joka määrää kuinka paljon lasin on läpäistävä valoa.
ettekö te tajua että mä en tarkota mitään suihketummennuksia, enkä kalvolla tummennettuja!! mä tarkotan että pitää olla TEHDASSÄVYTETTYLASI!!! PER....!! ja onhan semmonen pykälä olemassa, mutta sävylasit ois lailliset!!
Suapi tummennuttaa (ei kalvolla, paitsi takalasit)
Tuulilasi 20%
Etusivulasit 25&
Takalasit 100%
Täytyypi kysyä kaverilta niistä dexin etuikkunoista, että mistä se hankki ne...