Kuun valossa

Kuu heijastuu ikkunoista
piirtäen kasvosi hämärään.
Viimeiset auringonsäteet
tummuvat illan tähdiksi
ja me odotamme ihmettä,
lämmintä tuulta tuulta joka
kuljettaisi meitä kohti valoa.
2112
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

valossa. Ei tartte odottaa miljoonaa vuotta valoa. Ihme on myös negatiivinen ilmiö ja haaveetkin ovat erilaisia eri ihmisillä.

Äänestä

kaihoisa, kaunis -
kiitos.

Hyvää päivän jatkoa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tikrusti kirjoitti:

Kuu heijastuu ikkunoista
piirtäen kasvosi hämärään.
Viimeiset auringonsäteet
tummuvat illan tähdiksi
ja me odotamme ihmettä,
lämmintä tuulta tuulta joka
kuljettaisi meitä kohti valoa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu