Olen aivan ihmeissäni. Koko ikäni olen suunnilleen vihannut lapsia, vauvoja vielä enemmän. Nyt on ääni muuttunut kellossa enkä malta odottaa, että saisin lapsen! :o Tuntuu jotenkin niin oudolta tämä, ei ollenkaan normaalilta. Voiko jokin hormonijuttu tai sellainen vaikuttaa "kuumeiluun"?
Vauvakuume..
Parikymppinen n
3438
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
viime aikoina erityisen paljon tekemisissä vauvojen/lasten kanssa? siitäkin voi johtua "vauvakuumeesi"..ja jokaisen elämässähän elämäntilanteet muuttuu, samoin ihminen itse, joten se voi sinusta tuntua oudolta nuo uudet ajatukset, mutta kunhan niihin totut niin ihmettelet myöhemmin miten et oo joskus voinut tykätä vauvoista jne! :D
Älä vaan ala hankkimaan lapsia nyt. Hetkellisiä vauvakuumeita voi tulla, mutta lapsen kasvattaminen on paljon paljon muutakin kun vauvan kanssa höösäämistä. Olet todella nuori, joten anna ajan kulua ja jos vauvakuumeilu lapsen kasvattamishaluineen ja sitoutumishaluineen jää pysyväksi olotilaksi niin sitten vaan hommiin.
Aurinkoa ja kivaa loppukesää:)
t. Pandaemo
lasta jo pitemmän aikaa. tykkään lapsista ja haluan lapset nuorina. mieheni ei ole yhtään samaa mieltä. en varmaan koskaan saa lapsia hänen takiaan..
en voi toista pakottaakaan, eikä ole tarviskaan,harmittaa vaan.