Kiinalainen akupunktio

apua saanut

Olen noin 40-vuotias nainen jolla on ollu jatkuva kurkkukipu (useita vuosia) ja ummetusta. Noin vuosisitten kuulin tälläisestä hoitomuodosta paikkakunnallamme ja päätin kokeilla.

Pääsin molemmista vaivoista eroon sillä USKOMATONTA!!

Myös mieheni on saanut avun unettomuuteen tuosta akupunktiosta.

Minulla on myös jännetulehdus jalanpohjassa niinkuin täälä moni on kirjoittanut ja myös siihen kokeilin hoitoa ja kävin kaksi kertaa ja hoitaja sanoi että jos ei ole kahdessa viikossa mennyt ohi niin ottaa vielä yksi hoitokerta mutta en "ehtinyt" menemään. Ne kaksi kertaa helpotti kyllä jo huomattavasti.


Sitten kuulin tutultani että jollekkin oli määrätty hevoskuuri b-vitamiinia tuohon jalkavaivaan ja päätin kokeilla sitä.

Nyt olen syönyt neurobion forteja 2kpl päivässä noin 2kk ja se on auttanut.


Suosittelen kokeilemaan sitä.

1

1489

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Bella-Malla

      Minä sain muutama kesä sitten akupunktiohoitoa nivelrikkoisiin tosi kipeisiin polviini. Auttoihan se, nutta vain noin viikoksi kerrallaan, eli oli aika kallista hoitoa.
      Neurobion forte on tuttu lääke. Se auttaa ainakin minulla jalkojen ja käsien puutumiseen ja pistelyyn

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävä sinua

      Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k
      Ikävä
      27
      3553
    2. Oletko sä oikeesti varattu?

      Että sen takii ei voida olla tekemisissä?
      Ikävä
      41
      2389
    3. Otavassa tapahtuu!

      Rakennuspalo, yläkerta tulessa. Henkirikosta epäillään. Tiettyä henkilöautoa etsitään, minkä mahdollinen epäilty ottanut
      Mikkeli
      35
      2218
    4. Tulemmeko hyvin

      Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s
      Ikävä
      7
      1997
    5. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      43
      1552
    6. Rakas, kerro mulle

      Miltä se tuntuu?
      Ikävä
      38
      1429
    7. Oletko ollut vihainen, suuttunut tai pettynyt

      johonkin kaivattusi toimintaan?
      Ikävä
      127
      1282
    8. Pitkäaikaiset työttömät työllisyystöillä takaisin yhteiskuntaan

      Vaikka se vähän maksaakin, niin parempi on valtion teettää hanttihommia, jottei yksilöistä tule yhteiskuntakelvottomia.
      Maailman menoa
      259
      1230
    9. Kesäseuraa

      Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t
      Ikävä
      45
      1205
    10. Horoskooppikysely

      Oma ja ikävän kohteen horoskooppi? Sopivatko yhteen?
      Ikävä
      13
      1189
    Aihe