Suloisen söpöt vauva-taulut

Sisustamisesta innostunut o...

Innostuin tässä muuttamaan sisustusta näin loppukesän kunniaksi ja päätin piristää itseäni sisustamalla erään huoneen viher-kelta-sävyiseksi. Yhdelle seinälle en keksinyt mitään, ja valkoinen seinä pomppaa liiaksi esiin, joten päätin hankkia siihen jonkin taulun tai julisteen.

Kysymys kuuluukin: tietääkö joku, KUKA ON TEHNYT SELLAISIA SULOISEN IHANIA VAUVA-TAULUJA, JOISSA MM. KAKSI LASTA ISTUU SIENEN ALLA TAI LUMPEENLEHDELLÄ? MISTÄ NÄITÄ SAISI? SAAKO NETISTÄ? (olen nähnyt myös palapeli-versioita näistä tauluista)

3

2802

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jjjkkkll

      tarkoitat varmaan anne geddes teoksia, psitäpä googleen hakusanaks anne geddes, niin löytyy kyl. netistäkin pystyy kyl tilaan, mut luulis löytyvän myös isoina julisteina.

    • pipau

      niin... itse olen yrittänyt etsiä näitä palapelejä jo jonkin aikaa, mutta ei tahdo löytyä... valitettavasti!

    • liskoneiti

      Itsekin olen ihantunut noihin Anne Geddesin vauvaaiheisiin iki hyväksi :)

      Nyt itselläni on ihan hirveä vimma niihin palapeleihin.. Itselläni niitä on nyt jo 5 ja lisää olisi hakusessa!!

      Niitä palapelejä löytyy kyllä aika tuurilla silloin tällöin. Nytkin on tullut muutamia ihan citymarkettiin.. Eli tavallisista kaupoista kannattaa etsiä :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Niin surullinen

      onnettomuus taas. Voimia ihan kaikille läheisille,kavereille ja kouluun 🙏
      Lapua
      132
      3549
    2. Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia

      Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on
      Maailman menoa
      128
      2566
    3. Paloautoko se oli kolarissa Juntusrannan risteyksessä?

      Oli kuva paloautosta nettijutussa.
      Suomussalmi
      24
      2116
    4. SDP ylivoimainen ykkönen

      En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.
      Maailman menoa
      16
      2004
    5. Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään

      "Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s
      Yleistä autoilusta
      24
      1590
    6. Mitä tapahtuu?

      Mitä säpäkän risteyksessä on tapahtunut kun poliiseja, ambulansseja ja kopteri paikalla?
      Outokumpu
      29
      1570
    7. Tiesitkö? Johannes Brotheruksen ex-isäpuoli on kuin onkin Mikko Kuustonen - Tästä on kyse!

      Tiesitkö? Ja hehän on kuin kaksi marjaa... Johannes Brotherus on KUUMAA-yhtyeen jäsen ja tänä syksynä mukana Vain elämää
      Suomalaiset julkkikset
      18
      1561
    8. Murtautuminen uimahalliin

      17.10. yöllä Kiuruveden uimahalliin murtauduttiin yläkerran oven ikkunasta. Onko kellään havaintoja tapauksesta?
      Kiuruvesi
      30
      1001
    9. siis ihan oikeesti

      Tämä on naurettavaa
      Ikävä
      87
      952
    10. Mitä tarkalleen tunnet

      Minkälaisia tunteita sisälläsi liikkuu, kun tiedät, että ajattelen sinua lämmöllä ja jotain syttyy myös sinussa? Haluai
      Ikävä
      64
      916
    Aihe