Veikkauksia, kuka vie maalikuninkuuden??
Oma top5:
1. Henry (miten niin puolueellinen veikkaus =))
2. Shevchenko
3. D. Bent
4. Bellamy
5. Berbatov
ManU saattaa hyvinkin hankkia vielä uuden kärjen itselleen kun van Nistelrooy vaihtoi maisemaa, joten sieltä suunnasta saattaa myös tulla paljon maaleja... Rooney varmaan myöskin tekee yli kymmenen osumaa.
maalikuningas??
18
1383
Vastaukset
- Liverpool fani nyt ja aina
Top 5
1.Bellamy
2.Lampard
3.Bent
4.Henry
5.Shevchenko- Arsenal fani
1. Henry 28 maalia
2. Rooney 19
3. Sheva 18
4. Bent 16
5. v.Persie 14
- Nimi muistiin
Nottighamin kasvatti
- Seuraavanlainen!
1.Thierry Henry 24 maalia
2.Wayne Rooney 20 maalia
3.Darren Bent 18 maalia
4.Jermaine Defoe ja Henri Camara 16 maalia
5.Yakubu Aiyegbeni 15 maalia
Shevchenko,Berbatov ja Bellamy floppaa ja heidän maalisaldoksi tulee;Sheva(6),Berba(5) ja Bella(8)!
- henry
top10
1 HENRY
2 SHEVTSHENKO
3 ROONEY
4 GRAIG BELLAMY
5 MARK VIDUKA
6 FRANK LAMPARD
7 STEVEN GERRARD
8 ROBBIE KEANE
9 HERNAN CRESPO
10 MIKAEL FORSSELL- PenaE
1. Henkka
2. Trezeguet (Liverpool)
3. Kuyt (Newcastle)
4. Rutgerus (jos jää)
5. Bellamy
Ps. Miklu ei pelaa Valioliigaa. - gunners4ever
PenaE kirjoitti:
1. Henkka
2. Trezeguet (Liverpool)
3. Kuyt (Newcastle)
4. Rutgerus (jos jää)
5. Bellamy
Ps. Miklu ei pelaa Valioliigaa.Onko trezeguet ensi kaudella poolin mies?? On kyllä mennyt ihan ohi jos tollainen kauppa on tehty... Vai onko toikin toistaiseksi vielä huhu-asteella??
- todellakaan
gunners4ever kirjoitti:
Onko trezeguet ensi kaudella poolin mies?? On kyllä mennyt ihan ohi jos tollainen kauppa on tehty... Vai onko toikin toistaiseksi vielä huhu-asteella??
siirtymässä pooliin
- ManUniteeeeed
Ruudi ei ole lähössä mihinkään!!!!!! Vaan voittaa maalipörssin Unitedin miehenä!!
- rudi6706958458458
" Ruudi ei ole lähössä mihinkään!!!!!! Vaan voittaa maalipörssin Unitedin miehenä!!"
Meni jo.
- AJ1
TOP 3:n änkeää Evertonin mahti-ostos Andy Johnson C-Palacesta, mies tuikkaisi 21 maalia kun seura putosi Valioliigasta. Eli nyt menee Liverpoolinkin verkko ns. tötterölle.
- Liverpoolin kannattaja
olenkin, niin en silti jaksa uskoa että Bellamy siellä kärjessä keikkuu, taitaa vaan olla tuo poolin ja Benitezin pelityyli sellainen ettei verkot alituiseen soi, kunhan pidetään omapää puhtaana, kuten viime kausi osoitti. Bellamy, Gerrard ja crouch ehkä n.kymmenen maalin tuntumaan päässee...
Mitä tulee itse liigan maalipörssin voittoon, niin eiköhän siellä kärjessä liene Henry, Sheva, Lampard, Rooney, ja ehkä joku pikkuseuran maalitykki...Bent, Yakubu tms.
Mutta eipä sen väliä kuka sen maalipörssin voittaa, sillä kannu on tärkein ja sen vie LIVERPOOL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 - JJM
...tee 15 maalia kaudella, kun tulee miesten peleihin sieltä diivaliigasta, yrittää kalastella rankkareita samanlaisilla sukelluksilla kuin SerieA:ssa, mutta brittituomarit ei mene niin halpaa kuin italialaiset kollegat!
- gunners4ever
Serie A on tunnetusti vaikea liiga hyökkäjille, puhutaan kuitenkin puolustajien luvatusta liigasta. Uskaltaisin väittää ettei missään puolusteta yhtä tarkasti, ja kovaa!!
- JJM
gunners4ever kirjoitti:
Serie A on tunnetusti vaikea liiga hyökkäjille, puhutaan kuitenkin puolustajien luvatusta liigasta. Uskaltaisin väittää ettei missään puolusteta yhtä tarkasti, ja kovaa!!
...9 miestä puolustaa ja 1 kärkkyy vastahyökkäysiä (italialainen pelitapa), boring
Pelanneekohan Sheva 10 peliä sarjan alusta Chelseassa, kun jo loukkaantuu
ps. muuten Ukraina ei tule selviämään EM-kisoihin! - clint312
JJM kirjoitti:
...9 miestä puolustaa ja 1 kärkkyy vastahyökkäysiä (italialainen pelitapa), boring
Pelanneekohan Sheva 10 peliä sarjan alusta Chelseassa, kun jo loukkaantuu
ps. muuten Ukraina ei tule selviämään EM-kisoihin!1. Henry 26
2. Yakubu 18
3. Saha 17
4. Shevchenko 16
5. Rooney 15
- Jensssu
En osaa sanoa mitään järjestyksiä yms. mutta luulen että mm. Henry, Rooney, Lampard, Bellamy yms siel o.
- _____________
1:Drodba
2:Henry
3:Rooney
4:Gerrad
5:Saha
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1742037
Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!
En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,851479Varattais lähihotellista
🥰 huone viikoksi. Oltais vaan ja tilattais huonepalvelusta herkkuja! Viikonloppukin käy jos et viikoksi ehdi ❤ Hyvää1821414Nyt jäi velat perimättä
Mikä idea se talo oli polttaa ja velalliset sisällä nyt jäi rahat saamatta121172Ellen Jokikunnas muistelee Reino-koiraa - Ralph-poika koskettavalla tavalla esiin: "Kiitos, että..."
RIP Reino. Lämmin osanotto suureen suruunne Ellen, Jari ja Ralph. Reino tuli tutuksi monelle suomalaiselle Unelmia Ita401066Martinan aussikulta, missä?
Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!210993- 42898
- 96854
- 85815
Meneekö eläinpuiston johto vaihtoon vaalien jälkeen?
Ähtärissä kuhistaan ja kuiskitaan, että perussuomalaiset esittävät vaalien jälkeen, että eläinpuiston hallitus uusitaan49775