Moi, olisin kiitollinen tiedosta jos jollain olisi kokemusta Jenkki yliopistoiden asuntoloista. Poikaystäväni on lähdössä usaan opiskelemaan ja mietimme, että onko minun sallittua "asua" vaikkapa kuukausi hänen luonaan. Jos tämä sopii hänen kolmelle kämppikselleen, niin onnistuukohan se silloin ongelmitta?
Kampus-asuntolat
wings
4611
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Moikka!
Olin vuoden asuntolassa USAn pohjoisessa naapurissa Kanadassa, jossa asuntola systeemi toimi niin, että ylimääräiset saivat olla maksimissaan 2 yötä etukäteen anotulla luvalla asuntolassa. Kyseessä eivät olleet kämppisten sopimiset vaan asuntolavahti ym. olivat kiinnostuineista ylimääräisistä ja pitivät huolen, ettei sellaisia ollut. Eli epäilisin, että kuukausi tuottaa todella ongelmia, kuvittelisin että viikko voisi vielä mennä jos jollain oikein kiltiltä saisi luvan.
jep, kiitoksia tiedosta. toivon tietty että asuntola ei ole samanlainen, mutta menee suunnitelmat vähän uusiksi jos näin todella on:(
Kyllä ne periaatteessa ovat kaikki udnergrad-tasolla tuollaisia, eli vieraat eivät siellä viikkotolkulla loju. Sun on parasta keksiä joku halpa motelli tai vastaava - poiksystäväsi voi varmasti paikan päältä etsiä.
kova ikävä kun toinen on niin kaukana! Menisit mukaan!