Heippa kaikille! Tänään olimme rakenne ultrassa, jossa meille kerrottiin, että tulokas on 85% varmuudella tyttö. Onko teillä ultra pitä nyt paikkaansa?
Huomenna menen lv-punktioon, sillä niskapoimu oli korkea, niin että siinä hä n sen sukupuolenki saa tietä ä , mutta mielenkiinnolla kyselen ;-)
Iloista odotusta kaikille!!!
Huomenna menen lv-punktioon, sillä niskapoimu oli korkea, niin että siinä hä n sen sukupuolenki saa tietä ä , mutta mielenkiinnolla kyselen ;-)
Iloista odotusta kaikille!!!
Vastaukset 6
Vanhimmat
Meillä ainakin piti paikkaansa. Ultraaja oli hyvin kokenut, ja sanoi, ettei edes koskaan lähde arvailemaan sukupuolta jos ei ole aivan varma.
Poikaa ennusti, tai siis kertoi olevan... ja ihana poikavauva syntyi, nyt jo 5kk
tyttöä veikkasi,vaikkakin varoen...tyttö tuli
ja kokenut hoitaja olivat kumpikin aika varmoja tytöstä.....poika tuli!
meillä veikattiin että tulisi poika ja kaikki ns. raskausoireet; vatsan muoto, ei pahoinvointia, ruskea viiva vatsassa yms viittasi että tulee poika. Mutta tyttöhän se sieltä tuli =) Joten en enää usko noihin juttuihin
Meillä veikattiin tyttöä, tosin sanottiin, että turha tulla jälkeenpäin valittaa, jos väärin menee arvaus ja POIKAHAN se sieltä sitten tuli. Nimikin oli jo keksitty; Meri Tuulikki ;)
Tyttäreltä näytti ja tyttö myös tuli.