No johan on täälä hiljaista kuin hautuumaalla...on ollut jo varsin pitkään.
Tuola pulinoissa joku älyn jättiläinen (tai sit kerjäläinen) käy irvistelemässä tämän tästä, miten meillä ns. vakkareilla olisi tälle palstalle bannit, joten hei vain, tässä ollaan ;=))).
Koittakaahan olla siivosti ja nauttikaa ja pitäkää huolta koiruuksistanne!!
Tuola pulinoissa joku älyn jättiläinen (tai sit kerjäläinen) käy irvistelemässä tämän tästä, miten meillä ns. vakkareilla olisi tälle palstalle bannit, joten hei vain, tässä ollaan ;=))).
Koittakaahan olla siivosti ja nauttikaa ja pitäkää huolta koiruuksistanne!!
Vastaukset 16
Vanhimmat
Issu ja Haukullinen. Täällä ollaan kanssa.
Arvaas, kun tänään keräsin sen ekan portsuunan. Vaan eipä nuo nyt niin kamalan herkullisilta kyllä näyttäneet ja isäntä hokee, että ne tarvii voimaa, voimaa ja voimaa ;=).
Ei helkkari jos tuo Uma nyt tuo tuon jenginsä tällekkin palstalle! Ovat häiriköineet tuon pulinat palstan hiljaseksi. Uma määrää ja nämä issut sikrat haukulliset ryömivät perässä, ei hitto onx täällä sefua?
Sähän sen tänne toit. Vanhan viestin. Mitä järkee?
Juu heipat vaan kaikille.
Juu, ei ole vielä ainakaan mitää banneja näkynyt.
Jospa ne paljon puhutut bannit jumittui johonkin tai jotain. No ei vaisinkaan, kun sehän on vain yhden turhaa mitäänsanomatonta hölöttämistä ja nythän näytettiin toteen, ettei kirjoituksissaan ole mitään tekemistä totuuden kanssa.
minutkin niihin vakkareihin? Tuota tästä mä varmaan kuulenkin, mutta pakko kysyä. Kun olen nyt ehkä ottamassa sitä pentua, kääpiösnautseria ja ehkä haluaisin aloittaa näyttelytoiminnankin, vaikka en sitä ymmärrä kunnolla, mutta ajattelin kokeilla ainakin muutamaan otteeseen. Kiinnostaisi tietää jo näin etukäteen minkälaisessa kuontalossa se pitäisi esitellä...jos jostain löytyisi vaikka joku kiva sivu?
ne esitetään ihan pennuista pitäen. Tai siis ne kait nypitään...niin olettaisin. No joka tapauksessa ilman jompaa kumpaa ovat aika karvapehkoja kyllä, eikä voisi ikään kuvitella, että sen turkin alla on snautseri ;).
jepulis... =) Ketteri kyllä "nautti" trimmauksista niin kovin... Aina kun sen turkin sai tehtyä, sillä meni kaks päivää toipuessa. Siis se oli sitä mieltä, että hänellä ei ole jalkoja ei voi liikkua. Sitä piti kannella ulos ja siään. Ei voinut yhtään liikkua. Ulisi vain. Tiiä, mikä sillä oli aina...Parin päivän jälkeen se teki "ihmeparantumisen" ja kulutti ylimääräistä energiaa ravaamalla hulluna ympäri. Mutta se terrieri olikin ihan omalaatuisensa jääräpää..
Mäkin pistäydyin taas välillä kotona ja pakkohan mun oli tarkistaa, ketkä tällä kertaa on bannattujen listalla.
Vitsi mikä juttu; bannit vakkareilla. Mistäköhän noita juttuja oikein riittää ja kuka niitä haluaa levittää. Ja vielä vakavalla naamalla.
Mutta eikun eteenpäin. Hyvää kesän jatkoa kaikille.
Olipas niin tosi kiva nähdä sua taas pitkästä aikaa!
Hyvää kesänjatkoa itsellesikin!!
Enää tänne viritelkö niitä riitaketjujanne. Olkaa kilttejä ja pitäkää ne riidat pulinoissa. Kiitos.
nähdään tämä ns. aikuisten ja sivistyneiden käytös.
Hyvää mainosta teille. Silkkaa lapsellista ja hölmöä touhua mukamas aikuisilta ihmisiltä.
Mix tää aloitus? ja muut mukana :O
Aikuiset ihmiset,ja nuin lapsellisia, vai joko ollaan sinne "takaisin lapsuuteen" jo noin kovasti matkalla?
ihan kaikessa rauhassa, mutta muista siinä samalla myös se todellinen elämä!!!
....naurettavaa toi issun riidan haastaminen.
Ilmeisesti käy aika pitkäksi ja pitää saada jotain tekemistä ja sitten tehdään tommosia aloituksia.
Oikeasti....säälittävää.