Kannettavaan lisämuistia

Minulla on acer aspire 3502LC.Keskusmuisti 512MB ja kovalevy 60,prosessori 1,4GHZ.Pystynkö lisäämään koneen tehoa vielä jotenkin? Pystyykö keskusmuistia lisäämään ja voiko prosessoria vaihtaa tehokkaammaksi?Kiitos vastauksestanne!
21994
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Prossaa ei voi vaihtaa (käytännössä)
mutta muistia voinet lisätä.
Tosin olen melko varma, että nykyinen muistisi on
2x256 ja paikkoja on tasan kaksi. Tämä tietää toisen muistipiirin vaihtamista isompaan. Varmuuden asiasta saa kun kurkkaan koneen pohjassa sinne luukun alle minne muisti lisätään..

täältä voit etsiä sopivaa muistipiiriä

http://www.kingston.com/

Äänestä
  • Kiitos vastauksesta!Kurkkaanpa heti sivuille ja juon samalla aamukahvit!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Liisa vaan kirjoitti:

Minulla on acer aspire 3502LC.Keskusmuisti 512MB ja kovalevy 60,prosessori 1,4GHZ.Pystynkö lisäämään koneen tehoa vielä jotenkin? Pystyykö keskusmuistia lisäämään ja voiko prosessoria vaihtaa tehokkaammaksi?Kiitos vastauksestanne!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu