Suorakaidevaippoja???

lisä-imuksi??

Ja olikos täällä sitten kenelläkään tietoa mistä voisi vielä löytää perinteisiä suorakaidevaippoja, meillä kun on kaksi melko isoa yökastelijapoikaa: 6 ja 8 vuotiaat.
XL libero menee vielä mitoiltaan mutta sisään tarvis saada lisäimuksi suorakaidevaippa/pari.
Kirpparilta löysin keväällä pari pussia 80 luvun Leninamaxi yö vaippoja, ne oli ihan hyviä mutta ne nyt meni kans heti.
Esim jos joku tietää että jollain on nurkkiin jäänyt joskus vaikka isompiakin eriä ja haluaa luopua niistä niin heitäpä vastausta ja anna vaikka e-maili niin sovitaan toimituksesta.
Terv vaippa-rallikuski

6

2450

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • opetella kuivaksi

      Hei!

      Täällä puhuu eräs, joka ei uskaltanut pienenä mennä kaverin luokse yöksi juuri tuon nolon ongelman vuoksi.

      Mutta yökastelusta päästiin kärsivällisyydellä: Joka yö heräsin siihen kun pissasin sänkyyn. Äiti oli laittanut lakanan ja patjan väliin tällaisen kankaan mitä äitiyspakkauksissakin tulee, estämään patjan kastumisen. Siitä vain roudailin aina lakanan pyykkikoriin ja äiti pesi... Tämä toistui aika pitkään, mutta pikkuhiljaa heräsin aina aiemmin, juuri kun olin alkanut pissata, ja lopulta juuri ennen kuin aloin pissata. Alitajuisesti sitä haluaa pysyä kuivana, joten kannattaa jättää vaipat pois ja antaa poikien kastella itsensä kuivaksi, jos nyt noin asian voisi sanoa.

    • tavallisista

      lapsista ? Jos lapsesi ovat tavallisia, kannattaisi varata aika lääkärille. Jos lapsillasi on jo diagnoosi, käänny Tenakaupan puoleen tai mene suoraan apteekkiin.

      Paras kuitenkin lapsillesi olisi jo oppia kuivaksi !

      Jaksamista sinulle äitinä !

      • kröhömmm

        Tuotanoin, etteikö meidän poikia olisi käytetty lääkärissä - on ja diagnoositkin on.
        Nyt on kyse siitä että he käyttävät vaippoja ja tässävaiheessa kun vielä lasten isoimmat vaipat riittävät ympärysmitaltaan niin etsin sopivaa lisäimu-suorakaidevaippaa kun ei noita teippivaippoja voi laittaa kahta käytännön syistä.
        Pojat laittaa itse vaippansa ja tiedostavat niiden käytön tarpeellisuuden.
        Ei nukuta ilman vaippaa ennen kun tulee se vaihe että on odotettavissa "kuivaksioppimista".


    • isi

      harmony merkkistä suorakaide vaippaa saa kaupoista ja myös tilattua valmistajalta.Käyttö ja koko skaala on laaja koska käyttävät niitä yösiteinä synnytys siteinä ja inkontinenssin hoitoon...

    • hyviä vaippoja

      perinteisiä suorakaidevaippoja löytyy minulta. Olen niitä hankkinut aikanaan ruotsista: Labbetus merkkisiä.
      144 kpl:n paalissa on kaksi pakettia.
      Jos kiinnostaa niin ota yhteyttä:
      [email protected]

    • tenaaa

      Jokos räkänokat on oppinu kuivix?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      436
      5412
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      171
      3212
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      98
      2751
    4. Kelekkakisat

      Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.
      Nivala
      8
      2567
    5. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      71
      2098
    6. Eikö me voitais

      Vaan harrastaa seksiä kun muusta ei tule mitään
      Ikävä
      44
      2050
    7. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      52
      2004
    8. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      87
      1757
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      12
      1501
    10. MTV: Vappu Pimiä lataa yllättävän kommentin Helena Puolakasta: "Eihän Helena Puolakkakaan..."

      Miten Vappu Pimiä pärjäsi mielestäsi MasterChef-tuomarina? Pimiä aloitti MasterChef-tuomarina uudessa pestissä. Nyt Pim
      Tv-sarjat
      17
      1383
    Aihe