ICA -elintarvikekaupassa kannattaa olla huolella. Kassalla oleva nuori mies laittaa kassakoneeseen pienemmän summan kuin annat rahaa ja saat vastarahan väärin. Sitten tulee vielä vaatimaan vastarahat takaisin, koska olemme antaneet liian vähän rahaa hänelle.
Jäi erittäin huono maku ko. kaupasta suuhun ja mieleen itselleni.
Vadso:n ICA
4
480
Vastaukset
- C / phoros
Evjessä haettiin kaikki safkat ja juomat kauppakeskuksen ICAsta heinäkuun toisella viikolla ja ainakin itse olin tyytyväinen ruotsalaisomisteiseen kauppaan.
Norjalaiseen tyyliin kaupoista ei valitettavasti löydy valmiita ruoka-annoksia mikrossa lämmitettäväksi, joten siinä voisi olla Saarioiselle kuningasidea lähteä Norjaan laittamaan asukkaat käyttämään mikroa muuhunkin kuin Tohtori Ötkerin pizzojen lämmittelyyn!- samat sanat
Olen ollut aiemmin aina tyytyväinen ICAn palveluihin Ruotsissa vieraillessani, mutta tämä Norjan kauppa oli kyllä negatiivinen yllätys.
Ja en osannut odottaa tällaista, ja toivonkin ettei tilanne toistu kenenkään kohdalla. - Juuso
samat sanat kirjoitti:
Olen ollut aiemmin aina tyytyväinen ICAn palveluihin Ruotsissa vieraillessani, mutta tämä Norjan kauppa oli kyllä negatiivinen yllätys.
Ja en osannut odottaa tällaista, ja toivonkin ettei tilanne toistu kenenkään kohdalla.Ehkä se sitten kuitenkin on kyse petollisesta kassahenkilöstä eikä niinkään kaupasta.
Itse olan kohdannut samoja yrityksiä antaa väärin takaisn täällä rakkaassa kotimaassamme.
Tyypillisesti yritetään antaa väärin takaisin, kun maksat 13 euron ostoksen 50 eurosella, niin yritys on antaa takaisin vain 27 euroa. Ja sitten sanotaan kovasti voi, anteeksi....jne.
Ei kannata panna saatuja rahoja liian nopeasti taskuun , vaan pitää näyttää rahaan kädessä takana tulevalle ja sanoa ääneen, että 27 euroako annat? - kassalla
Juuso kirjoitti:
Ehkä se sitten kuitenkin on kyse petollisesta kassahenkilöstä eikä niinkään kaupasta.
Itse olan kohdannut samoja yrityksiä antaa väärin takaisn täällä rakkaassa kotimaassamme.
Tyypillisesti yritetään antaa väärin takaisin, kun maksat 13 euron ostoksen 50 eurosella, niin yritys on antaa takaisin vain 27 euroa. Ja sitten sanotaan kovasti voi, anteeksi....jne.
Ei kannata panna saatuja rahoja liian nopeasti taskuun , vaan pitää näyttää rahaan kädessä takana tulevalle ja sanoa ääneen, että 27 euroako annat?Itse olen ollut aikoinani kassalla töissä monia vuosia, ja uskokaa tai älkää, niin vaikka kuinka olet rehellinen ihminen niin virheitäkin käy silloin tällöin. Kai jokaiselle ihmiselle?
Niitä käy toisinkin päin, eli asiakas saa liian paljon rahaa takaisin, mutta eipä moni siihen sitten sanokaan mitään, vaan työntää rahat onnellisena taskuunsa...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Klaukkalan onnettomuus 4.4
Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes1074897Yleltä tyrmäävä uutinen
Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/744251546- 1911128
Pakko kertoa mies
Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti1101108Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.
Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk161026Sinä vain tulit elämääni
Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna861010Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?
Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.47931- 64921
- 64886
Onko se niin
Että meillä molemmilla on niin isot egot ettei voi alentua myöntämään kuin tykkää toisesta64826