Ei voi kauniimpaa ja seksikkäämpää suomalaista naisnäyttelijää olla -Satu Silvoa lukuunottamatta- kuin edesmennyt Mirjami Kuosmanen! Mikä katse, mitkä kasvonmuodot, mitkä huulet, mikä hymy! Tuli katsottua tässä eräs 48-vuoden kotimainen leffa jossa Tauno Palo pääosassa, ja Mirjami myös, ja silmät jäi kiinni Mirjamiin. Toinen huippuleffahan on se Valkoinen Peura.
Kuosmanen kuoli ainakin Mitä Missä Milloin-kirjan mukaan v.1963, mutta mihin? Hän taisi kuollessaan olla vasta alle 5-kymppinen joten oliko kuolema sairaus vai tapaturmainen?
Kuosmanen kuoli ainakin Mitä Missä Milloin-kirjan mukaan v.1963, mutta mihin? Hän taisi kuollessaan olla vasta alle 5-kymppinen joten oliko kuolema sairaus vai tapaturmainen?
Vastaukset 4
Vanhimmat
http://www.kookas.fi/articles/read/1628
http://ftpmirror.your.org/pub/wikimedia/images/wikipedia/fi/7/77/Mirjami_Kuosmanen_vedessä.jpg
Mirjamilla lapsia wikipedian mukaan neljä.Jo tämänkin elokuvan aikaan. Aika terhakat rinnat silti.
Mahto olla tuuhea tumma karvapehko tällä?
Entisajan naisilla oli reilusti karvaa haarovälissään.
Mirjami oli ihana kuten nyt on meteorologi Anne Borgström. Rotunaisia!
Mirjami kuoli 1963 aivoverenvuotoon äkillisesti.