Uutiset kertoivat, että 4/5 osaa asuntomessujen uudiskohteista on myymättä! Syynä korkeat hinnat! Sen sijaan alueen vuokraasunnot on buukattu 100% täyteen!!1 Mitä tämä kertoo?? No, sen että rommaus on ovella ja kohta ostetaan vähintään 1/5 asunnoista ikivelkatuulipuvuilta -70% hintaan! Ja loput joutuu konkurssiin menevä rakennuttaja myymään huutokaupalla!
Nyt jos KOSKAAN kannattaa tuhnutella rauhallisesti vuokralla tai niin kuin minä: rauhassa hotelli Kampin parhaassa Swiitissä!! Huonepalvelun puhelin laulaa ja samppanja kaviaarin kera maistuvat isoa rommausta odotellessa!!
Nyt jos KOSKAAN kannattaa tuhnutella rauhallisesti vuokralla tai niin kuin minä: rauhassa hotelli Kampin parhaassa Swiitissä!! Huonepalvelun puhelin laulaa ja samppanja kaviaarin kera maistuvat isoa rommausta odotellessa!!
Vastaukset 12
Vanhimmat
Itse tuhnuttelen rauhassa vuokra-asunnon soffalla ja odottelen rommausta. Pian vien vaimon viinerinleikkeelle Unionin baariin ja minä maksan!!1one!1
Espoon messualueella on epätavallisen paljon kalliita kerrostaloasuntoja. Normaalisti messualueilla on enemmän pientaloja ja kerrostalot on vuokra-asuntoja.
Eli ei tuo asuntojen myymättömyys kerro muusta kuin siitä, että messujen järjestäjät ja rakennusliikeet eivät ymmärtäneet, ettei syrjäisiä kohteita ole helppo myydä.
Asiaa toverituhnut! Tästä se homma lähtee. Olen muuten pannut merkille, että viimeaikoina on tullut aika paljon syötyä ulkona. Piffiä piffin perään. Onhan se kallista, mutta ei tunnu missään tuhnulle! Olen pannut myös merkille, että viereisissä pöydissä naureskellaan makoisasti kuinka tili kohta korjataan. Tuhnutulotkin tuppaavat olemaan reilusti yli keskituloisten, joten mikäs tässä porskutellessa. Päiväkauppa helsingin pörssissä sujuu makoisasti. Aamu on muuten aika mukava aloittaa parilla hyvin suunnitellulla kaupalla ja kupilla kaffia. Siinä voi samalla katsoa ikkunasta ulos hieman Eiran näkymää ja ottaa lunkisti... Ei pöllömpää.
Ei se ulkona syöminen minusta niin kallista ole...
se olekaan siellä missä sinä yleensä syöt... Ei muuta, piste.
Yleensä syön Punaviinihärkää... Mitä sinä syöt? Kerrosaterian? Saako sen myös vuokrattua?
Näillä kenelle tämä ulkona syöminen on uutta, on näitä kysymyksiäkin siitä aika paljon. Kyllä se siitä selviää kun hieman harjoittelee. Ehkä joskus pääset myös isommille areenoille.. Ehkä...
Meidänkin lapset haluaa joskus heselle tai mäkkärille... En kyllä ymmärrä mitä ne niissä näkee, kai ne maistuu lapsille.
Kannibaalejako te kasvatatte? Harrastushan se on tietysti sekin..
Hee, minäkin ymmärsin tuulipuvun viestin juuri noin. Tällä palstalla saa kyllä hyvät naurut!
Mitä tapahtuu asuntomessualueella näyttää hyvin tulevan syksyn trendin: hinnat rommahtaa ja teemme kohta mukavan tilin!! Sen kunniaksi lasillinen parasta XO konjakkia ja kaasutakka loimuamaan!
montako vuotta tätä jatkuu?