Kuuluisikohan tämä tuonne sinkku palstalle? Miten olette saaneet puolison vai onko jäänyt haaveeksi? Mun pitkäaikaisella kokemuksella voin sanoa että kiinnostus romahtaa kun työhommat tulee puheeksi. Ei auta vaikka oma asunto lähes maksettu ja muutenkin menee paremmin kun muutamilla akateemisilla jotka tunnen. Vaikka ei siinä varmaan taloudesta ole kyse vaan työn surkeasta imagosta.Sinkkuuteen alkaaa toisaalta jo tottua.
Siivooja miesten
9
1599
Vastaukset
- siivooja (m)
Onhan toi ihan totta, osan naisista se karkottaa kun kertoo tekevänsä kokopäiväisesti siivoustyötä. Kuitenkin ei vaan ulkomaalaisia vaan myös ihan suomalaisiakin miehiä tulee koko ajan lisää siivousalan töihin, ihan toimitila/laitoshuoltaja tutkinnonkin suorittaneita päteviä sällejä.
Itse silti löysin oman tyttöni, kaikille olen kertonut mitä teen työkseni :)- moppimies
Talous vieläkin paremmalla tolalla kuin alkup. viestin laittajalla. En kait enää edes yritä tosissaan eukkoa ja jos yrittäisin, kierrän hieman kaarellen ammattia koskevia asioita. Ei ole inspiroinut oikein urakehitykset.
- missä ne miespuoliset
moppimies kirjoitti:
Talous vieläkin paremmalla tolalla kuin alkup. viestin laittajalla. En kait enää edes yritä tosissaan eukkoa ja jos yrittäisin, kierrän hieman kaarellen ammattia koskevia asioita. Ei ole inspiroinut oikein urakehitykset.
siivoojat luuraa? Ei meilläpäin ainakaan näy yhtäkään... koulutettua tai kouluttamatonta.
- on yksi
missä ne miespuoliset kirjoitti:
siivoojat luuraa? Ei meilläpäin ainakaan näy yhtäkään... koulutettua tai kouluttamatonta.
Missä päin sitten asut? Ja minkä ikäinen:)?
- 30 "paremmalla" p...
on yksi kirjoitti:
Missä päin sitten asut? Ja minkä ikäinen:)?
tosin varattu....
missä ne miespuoliset kirjoitti:
siivoojat luuraa? Ei meilläpäin ainakaan näy yhtäkään... koulutettua tai kouluttamatonta.
Minä olen siivonnut vähän jokapuolella suomea. Forssassa oli eniten miespjuolisia siivoojia. He kaikki olivat L&T:n palkkalistoilla ja siivosivat erästä Forssalaista teurastamoa.
Mutta tavallisissa siivouskohteissa, kuten toimistoissa tai muualla ei ole tullut vastaan kuin yksi miespuolinen siivooja, hän siivosi Forssassa putkaa.
Muuten taidan olen ainut miespuolinen siivooja, jonka tiedän.
Menetin jopa entisen tyttöystävän, koska hänen äitinsä ei hyväksynyt siivoojan työtä..
Terveisin Jari
- zzzzzzzzzzz
Ihme juttu. Itse ottaisin mielelläni kyllä miehen joka tekee mitä tahansa työtä kuin että vain makaisi
kotona räkimässä kattoon...ehkä joillekon tärkeämpää on se "titteli" kuin oikea ihminen, toivotaan että kohdalllesi osuu myös sellainen. - siivoojalle :-)
Tämä työ nyt on niin aliarvostettu, ettei mikään ihme...
Kuitenkin: mulle kelpaa mies joka tekee rehellistä työtä.
Meillä on vahaamassa käynyt pari miestä ja ihan kivoja ovat olleet ;-)- miesten hommaa;)
ite oon "vahaaja ja ikkunanpesijä" ja meil vaan pääasiassa kundeja duunissa, muija oon. Mut mielletty hyväks jätkäks ja kissana sitten kun bilekuteet päällä:) Välillä naispuoleiset kesätöissä tai kokeilevat, mutta eivät viihdy nopeatempoisessa tiimissä, jossa huumori on mitä on;P Hyvin meijän poijaat seurustelee, eikä niitten mimmejä ja vaimoja siivousala haittaa. Iteki sitä mieltä, että viis alasta, kuhan ei oo basisti tai insinööri=)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2944791Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353076Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k522993Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281551Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271252- 471199
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.71016Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu781001Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52989Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58981