Lähdössä parin viikon päästä parix kuukaudex Lontoon lähelle töihin ja mietin, että olisko joku hyvä opaskirja Lontoosta kannattava hankinta, kun siellä sitä vapaa-aikaa kuiten tulee vietettyä. Jos on kannattava hankinta, niin mikähän sitten olis hinta-laatusuhteessa paras hankinta? Vinkkejä, ehdotuksia kaipailen, kiitos!
Opaskirja
Lontooseen?
4583
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Ilkka ja Paula Rekiaron Lontoo-nimisen 350-sivuisen oppaan suomalaisesta kirjakaupasta ja tyytyväinen olen ollut! Hinta on normaalisti 40e, mutta opus on ollut viime viikot tarjouksessa (32,90€). Tätä ainakin itse suosittelen monipuolisuutensa ja karttojensa vuoksi! :)
löytyy Kaupunkikirjat-sarjan Lontoo-opas, siinä on Lontoota esitelty alueittain, itse kultakin myös kartta osion alussa ja laajempi kaupunkikartta kirjan lopussa muuta tarvittavaa tietoa. Itse sitten ostin Lontoosta saman sarjan Great Britain -kirjan. Minusta ainoa vika on kirjan paino, mutta kyllä näin sitä tänäkin kesänä usealla turistilla.
http://www.visitbritain.com/
ja muita matkakoppaita saat http://www.makupalat.fi/Categories.aspx?classID=2f60e986-d95a-4f18-8273-277e415eee56
kirjastojen kaukolainaus http://www.helmet.fi/search*fin/
matakoppaat vanhenee , joten ennakkoon lueskelua ja just nippanappa se paras matkalle mukaan
Mondon oma opas Lontooseen on ehdottomasti hankkimisen arvoinen. Imagen tms. lehden tilaajana hinta on vain n. 12 euroa. Kirja sisältää vähän toisenlaisia ohjeita matkaavalle.