ikean tomelilla sohvaan

päällinen

Sain n vuosi sitten jostain netti osoitteen, jossa oli myynnissä monenlaisia päällisiä ikean tomelilla sohvaan. Sivut olivat ruotsalaiset ja muistaakseni myymälä jossainpäin Tukholmaa.

Osoite hukassa, joten jos joku tietää auta ihmeessä. Enää ei saa päällisiä eikä sohvaa mistään, joten ajattelin tilata sieltä. Päälliset ovat laadukkaita (olen nähnyt) ja malleja oli todella monenlaisia.

6

4258

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Make
      • ...

        juuri tätä hain.


      • sca

        Kävin juuri Ikeassa ja kuulin vasta nyt, että Tomelilla-vuodesohvaan ei enää saakaan päällisiä. Googletin vähän ja löysin tämän keskustelun. Suurkiitos siis minunkin puolestani linkkivinkistä! 7 vuotta vanha sohva saa vielä uuden mahdollisuuden uudessa asunnossa :D


    • Sohvat

      Hei!

      Huomasin juuri viestisi ja päätin vastata samantien. Minulla olisi myynnissä Tomelilla sohvat, 2 kpl. Toinen kolmen istuttava vuodesohva ja toinen neljän istuttava sohva. Sohvat ovat luonnonvaaleat ja minulla on niihin saatavana myös täysin uudet, vielä muoveissa olevat vaihtopäälliset, niinikään luonnonvaaleat.

      Sohvat ja päälliset ovat tällä hetkellä Viktor Ekin varastossa Helsingissä, mutta tämän kuun puolenvälin aikoihin olen menossa niitä sieltä noutamaan.

      Vastaa ihmeessä, jos olisit kiinnostunut. Myisin mieluusti sekä sohvat, että päälliset yhdessä.

      Terveisin
      Hanna

      • Nina38

        Hei Hanna!
        Vieläkö sinulla on myynnissä nuo sohvat ja päälliset? Mikäli on, voisitko laittaa minulle viestiä tulemaan ja kertoisit hieman enemmän niistä.

        Ystävällisin terkuin,
        Nina


    • Anonyymi

      Parhaimmat nojatuolit ikinä ovat Tomelilla mallistosta. Olen ostanut ne v.2002 ikeasta. Bemz päälliset pitävät ne edelleen uusina ja käyttökelpoisina. Kun kirjautuu uutiskirjeen tilaajaksi, saa aika ajoin myös hyviä tarjouksia. Bemz päälliset ovat laadukkaita ja muutaman pesun jälkeen fits like a clove :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      69
      4899
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      192
      3840
    3. Hukkuneet pojat kalajoella pakolaisia?

      Eivät osanneet suomea nimittäin.
      Maailman menoa
      188
      3611
    4. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      78
      3279
    5. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      50
      2979
    6. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      25
      2004
    7. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      24
      1961
    8. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      185
      1833
    9. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      30
      1696
    10. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      43
      1405
    Aihe