minkäslaista yöelämää on Kyproksella? ku oon menossa ens kesänä kielimatkalle mutta oon vast silloin 17...onko siellä sitte ikäraja 16 vai 18.baareihin jne.
Yöelämää?????
tietämätön......
5968
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
pääset siellä ihan hyvin. ei siellä mitään pahveja kysellä, hyvä kun ei vedä väkisin sisälle baariin. :)
Yöelämä on hyvää, Agia Napassa ei oikiastaan muuta ookkaan ko sitä. Jos haluaa rauhallisempaa menoa, kannattaa valita joku muu kaupunki. Baareihin ei oo ikärajoja.
Olin itsekin tänä kesänä siellä kielimatkalla. Ikää on 16v, ja ei tosiaankaan ollut mitään ongelmaa baareihin pääsyssä. Olin siellä ekan kerran 13-vuotiaana, ja silloinkin ne kovasti yrittivät baareihin minua saada.
olin ite agia napassa melk. 10v sitten ja nyt uudestaan. baareja tullut entistä enemmän ja todellakin ibizan rinnalla bileparatiisi tämä kyseinen kohde. paljon scandinaaveja ja brittejä bilettäjiä:)Ihanneikä bilettää siellä on ehkä 16-22v. Ite aloin olla nyt jo vähän vanha(25v), eikä jaksanut enää samanlailla:)
Castle on kai paras yökerho siellä tällä hetkellä! yökerhot aukee vasta puolen yön jälkeen ja sitä ennen biletetään hotellilla ja muissa baareissa!!
hmm tietääkö kukaan onko pafoksella millaista yöelämää syksyisin? en kaipaa niin rankkaa touhua kuin agia napassa..