goldia

kumpi kannattaa ottaa ho-oh vaiko lugia ja mikä naistä kannattaa ottaa a)chikorita b)totodile c)chyntacuil(tai miten se nyt kirjotetaankaan
8256
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

otin ite cyndoquilin muta ottaisin ho-oh:hin

Äänestä
  • versiolla ei ole väliä, otat goldin jos haluat lvl 70 lugian ILMAN aeroblastia (hyvä isku, usein critical hit) tai sitten silverin jos haluat lvl 70 ho-ohin. kummassakin saa kummatkin. itse otin silver (omg aeroblast fo lyfhe) totodile on paras startteri : water gunilla vedät falknerin. bugsyn vaan jollaan esim tackle tai bite, sitten vaan tehokkainta iskua whitneyhyn ja mortyyn bitee lopuista en osaa sanoo muuta kun ice punchilla clairi

    Äänestä

=) otan yleensä startteriks chicon, koska se on mun lemppari ja söpöin niist, mut muuten ehkäpä totodile ja eiks siinä saa molemmat legut? =)

Äänestä

ei ainakaan Chikoritaa, sillä se on huono (nimimerkillä kokemusta on). Cyndaquil on varmaan paras, sillä se kehittyy jo 14-tasoisena Quilavaksi. Ja se on söpöin. ^-^

Äänestä

joo moi karri nonii sanoisimpa jopa että chikorita ja lugia muute mä yritän hankkii koodei kummanki versioihin kato mun uusin viesti

Äänestä
  • ja bulbasaur Rulaa!!

    Äänestä

EI EI EI EI EI älä kuuntele näitä pellejä.
alotukseen kannattaa ottaa cyndaquil, goldissa ja silverissä tulipokemoneja on paljon vähemmän kuin esim vesipokemoneja ja muutenkin peli on helpompi alussa, jos ottaa tulipokemonin, ja lopussa sillä ei ole väliä, kun on jo kerännyt muita pokemoneja. ja lugiasta ja ho-oh sta jos tahdot vain jommankumman (pelissähän saa molemmat) niin kannattaa ottaa lugia. ja laittaa liikkeiksi fly, swift, recover ja psychic. siinä paras movesetti lugialle. aeroblastia ei kannata laittaa, koska sen pp on vain 5. vrt fly: 15 aeroblast on sanalla sanottuna paska. eikä sen attack ole kovin paljon parempi kuin fly:lla ja fly:lla voit lentää kaupungista toiseen.

Äänestä
  • ..oot ihan kuin miun pikkuveli x) samat jutut sen silveriss aina.. =)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


miksi miksi miksi??? kirjoitti:

kumpi kannattaa ottaa ho-oh vaiko lugia ja mikä naistä kannattaa ottaa a)chikorita b)totodile c)chyntacuil(tai miten se nyt kirjotetaankaan

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu