Kertokaa äkkiä!

Mikä vika vois olla kyseessä kun öljynpaineet ei nouse ja kone käy tosi työläästi? Meinaa sammuilla koko ajan. Onko pakkasilla jotain vaikutusta asiaan?? Onko koko kone sökönä vai vaan joku pelkkä osa? Voiskos näistä tiedoista joku vähän antaa osviittaa? Oon viemäs huoltoon, mut kertokaa joku nyt etukäteen mikä vois olla!
5860
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Toki helpottais jos tietäis mistä moottorista/autosta ja vuosmallista on kyse.

Vikoja voi olla toki monia riippuen aina huoltoväleistä, kilometreistä, konemallista, anturin kunnosta, venttiilien kunnosta/väljyydestä....ym.

Äänestä
  • VW polo vm-90

    Äänestä

  • avuton akka kirjoitti:

    VW polo vm-90

    millonkaan öljyjä on meinaan auton vuosikerta vm-90.Etteis vaan olis "orggis-öljyt" viimeinkin loppunut?

    Äänestä

  • polonen kirjoitti:

    millonkaan öljyjä on meinaan auton vuosikerta vm-90.Etteis vaan olis "orggis-öljyt" viimeinkin loppunut?

    Ei tuo Polon kone mitenkään kovin vahva ole. Kaverin Polosta -89 leipoi kansi kun kilometrejä oli 89tkm. Remontillahan siitä selvis... ja auto on yhä liikenteessä, on siisti ja ruosteeton...mutta ei kone sais laueta ennen 100 tkm. Mutta taitaapi olla Volkkareissa aika tyypillistä. Ostaisivat uusiin Volkkareihin japanilaisilta tekniikan ja laadunvalvonnan niin jopas syntyis kympin arvoisia autoja!!!

    Äänestä

Tuo vähän vaikuttais sellaiselta vialta.
Moottoriöljyt on ohentuneet liiasta bensasta
merkkivalo ei meinaa sammua. (vaihda öljyt)
Moottori saa liikaa bensaa ja käy raskaasti
Katso ryyppyläppä makaako se kiinni
Ja tuleeko sinne ryypylle akku jännite
joka lämmittää ryypyn vastusta.
Ainakin se auto kulutta bensaa kovasti.
KATSO RYYPPY......
Terveisin Tappi

Äänestä

Kommentoi aloitusta


avuton akka kirjoitti:

Mikä vika vois olla kyseessä kun öljynpaineet ei nouse ja kone käy tosi työläästi? Meinaa sammuilla koko ajan. Onko pakkasilla jotain vaikutusta asiaan?? Onko koko kone sökönä vai vaan joku pelkkä osa? Voiskos näistä tiedoista joku vähän antaa osviittaa? Oon viemäs huoltoon, mut kertokaa joku nyt etukäteen mikä vois olla!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu