ravintolaan

varaus?

Niin, olen nyt kuullut juttua että melkein joka ravintolaan pitää tehdä etukäteen varaus prahassa. Onko se todella niin? Tarkoittaako se vain keskustan alueen ravintoloita?

3

616

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tsekkimatkat

      Ehdoton pakko se ei ole, mutta kuuluu tapoihin huomattavasti enemmän kuin Suomessa. Suosituimpina iltoina ei välttämättä saa pöytää haluamastaan ravintolasta suoraan sisään kävelemällä vaikka ravintola ei olisikaan ydinkeskustan alueella. Pöytiä näkee varattuna iltojen lisäksi myös päivisin.

    • kuitenkaan?

      Enpä ole nälkään kuollut Prahassa, vaikken ole älynnyt koskaan varata pöytää. Kolme viikkoa siis hengissä ilman pöytävarauksia..

      • Tsekkimatkat

        Missään nimessä nälkään ei kuole. Ravintoloita on pilvin pimein, mutta jos haluaa taata pääsyn juuri tiettyyn ravintolaan, niin silloin kannattaa varata.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ny se loppuu ( Kuhmo)

      Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.
      Kuhmo
      49
      1258
    2. Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan

      Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt
      Kemi
      13
      995
    3. Harmi että välimme

      Menivät niin solmuun.
      Ikävä
      93
      967
    4. Ajatuksia

      Mitä ajatuksia hän herättää tänään?
      Ikävä
      77
      663
    5. Hei sinä rakas mies.

      Milloinkaan kohdataan? Toivottavasti pian....❤️
      Ikävä
      37
      658
    6. Katse

      Miltä se tuntuu, kun hän katsoo sinua?
      Ikävä
      26
      441
    7. Nainen, miten suhtautuisit

      Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?
      Ikävä
      53
      430
    8. Mille kirjaimelle

      toivotat hyvää yötä , kuka on mielessäsi kun menet nukkumaan?
      Ikävä
      23
      417
    9. Voitko kirjoittaa mulle tänne mies?

      Jos täällä käyt? Ihan kaverimielessä, jos ei muuten? Haluaisin jutella sinun kanssa. Mulla on edelleen jotenkin niin h
      Ikävä
      30
      413
    10. Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki

      Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.
      Ikävä
      15
      409
    Aihe