Yritän tossa fixailla vaimon Abumaticia, koska sen kelaus ei toimi... välillä toimii ja välillä ei. Tuntuis joku ratas olevan vähän niinku irti sieltä sisältä. Sen siimarullan suojuksen saa kyllä näppärästi pois, mutta kuinka sen kelan saa purettua siitä eteenpäin. Vaimo osti kelan ja vavan sellasena settinä, eikä siinä ollut "kaaviokuva/korjausopas/whatsoever" manuaalihässäkkää. Saakohan noita netistä ladattua?
Korjausopas/manuaali Abumatic 275:een
Ahti
33025
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
http://www.mikesreelrepair.com/schematics/schematic.php?url=Ambassadeur, Cardinal/Ambassadeur Abumatic 275 00.pdf
Tästä saa ainakin jotain tolkkua =)
Minulla on tuo tismalleen sama ongelma, kela kyllä pyörii, samoin kelain. Ne eivät vain tlimi yhdessä. Mikä voisi olla vikana?
Vanhat konnon abumatikit vaatii aina kymmenen heiton huollon. Eli otat vavasta kiinni ja upotat kelaosan järveen niin taas toimii.
Itselläni abu alkoi tökkimään heittoja kesken mutta edellämainittujen "huoltojen" jälkeen pelaa aina kuin junan vessa.