Bilanx

onko ok ruokaa??ainakin eläinkaupastakin näitä saa ja tavallisesta kaupasta!!kissa ainakin tykkää!!!
1302
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ruokien tuoteselosteet alkavat viljalla (maissi) ja ruuissa on myös vehnää ja kalaa, jotka allergisoivat herkästi ajan mittaan. Hehkutusjäännös on muissa paitsi completessa ja seniorissa aivan liian korkea, samoin magnesiumia on liikaa muissa paitsi sensitivessa ja completessa. Kalkin ja fosforin suhde heittää muissa paitsi seniorissa ja completessa. Tämän perusteella on mielestäni aika riskialtista syöttää noita pitkään. Kuitenkin kelpuutettavaa hätävararuokaa, jos on pakko(?) ostaa marketista.

Ostin tuota completea jokin aika sitten, kun oli se keräys, jolla sai nukkumispussukan. Ruoka tuli läpi, ja haju ja jätösten koko oli järkyttävä (ja ruokamäärä riitti kissoille siis vajaa pari viikkoa..).

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nappulat ja märkäruoka kirjoitti:

onko ok ruokaa??ainakin eläinkaupastakin näitä saa ja tavallisesta kaupasta!!kissa ainakin tykkää!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu