Silvio Berlusconin omistama AC Milan,"yllätytsyllätys",ei saanut käytännössä minkäänlaista rangaistusta vaikka todettiin syylliseksi sopupeleihin!
Don Silvio mafiosokavereineen sai aikaan että valitustuomioistuimessa ,AC Milan joka todettiin syylliseksi,tuomio kumottiin ja ei käytännössä saanut minkäänlaista rangaistusta ja saa siis näin ollen osallistua myös ensi kauden jalkapallon Mestareiden Liigaan!
Kyllä Italia on sopupelien ja mafian luvattu
maa ja tulee aina maailman loppuun olemaan!
Kyllä Uefan tulisi kaikki italialaiset seurajoukkueet sulkea kymmeneksi vuodeksi eurokentiltä,muu rangaistus ei ole riittävä.
Don Silvio mafiosoineen teki sen taas!
2
330
Vastaukset
- brokkoli
olen aivan samaa mieltä,se Rähmäpallo,jota ne italialaiset olevinaan esittää,joutais pois koko Europasta,toimis hyvänä' esimerkkinä ,miten ei saa "järjestellä" pelejä,italialaiset sucs,fy fan
- JJM
...Prodi poistattaa ja vähän äkkiä Silvio 'uusi Mussolini' 'fasistimafioso' Berlusconilta syytesuojan, jonka tuo Milanon 'paskaläjä' ajoi itselleen pääministerinä ollessaan ja sen jälkeen Don Silvio istuu loppuelämänsä vankilassa siellä muiden donien rinnalla!
Forza Italia -puolue on Mussolinin puolueen työn jatkaja, eikös fasismi kielletty sodan jälkeen eli miten tuo puolue olla Italian parlamentissa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä841686Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2711584Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2851343Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1691282- 57905
- 66874
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em66863- 46861
Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui40841Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤48818