Don Silvio mafiosoineen teki sen taas!

Silvio Berlusconin omistama AC Milan,"yllätytsyllätys",ei saanut käytännössä minkäänlaista rangaistusta vaikka todettiin syylliseksi sopupeleihin!
Don Silvio mafiosokavereineen sai aikaan että valitustuomioistuimessa ,AC Milan joka todettiin syylliseksi,tuomio kumottiin ja ei käytännössä saanut minkäänlaista rangaistusta ja saa siis näin ollen osallistua myös ensi kauden jalkapallon Mestareiden Liigaan!
Kyllä Italia on sopupelien ja mafian luvattu
maa ja tulee aina maailman loppuun olemaan!
Kyllä Uefan tulisi kaikki italialaiset seurajoukkueet sulkea kymmeneksi vuodeksi eurokentiltä,muu rangaistus ei ole riittävä.

2

315

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • brokkoli

      olen aivan samaa mieltä,se Rähmäpallo,jota ne italialaiset olevinaan esittää,joutais pois koko Europasta,toimis hyvänä' esimerkkinä ,miten ei saa "järjestellä" pelejä,italialaiset sucs,fy fan

    • JJM

      ...Prodi poistattaa ja vähän äkkiä Silvio 'uusi Mussolini' 'fasistimafioso' Berlusconilta syytesuojan, jonka tuo Milanon 'paskaläjä' ajoi itselleen pääministerinä ollessaan ja sen jälkeen Don Silvio istuu loppuelämänsä vankilassa siellä muiden donien rinnalla!

      Forza Italia -puolue on Mussolinin puolueen työn jatkaja, eikös fasismi kielletty sodan jälkeen eli miten tuo puolue olla Italian parlamentissa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Klaukkalan onnettomuus 4.4

      Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes
      Nurmijärvi
      102
      4437
    2. Yleltä tyrmäävä uutinen

      Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/74
      Luterilaisuus
      382
      1168
    3. Missä mustasusi on?

      Suden aloituksia ei ole näkynyt moneen päivään.
      Ikävä
      186
      1042
    4. Pakko kertoa mies

      Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti
      Ikävä
      109
      1022
    5. Sinä vain tulit elämääni

      Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna
      Ikävä
      83
      893
    6. Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?

      Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.
      Ikävä
      47
      891
    7. Miten koskettaisit häntä?

      Miten lähestyisit jos hän olisi lähelläsi nyt..
      Ikävä
      64
      881
    8. Mitä ajattelet

      Kaivattusi uskosta tai onko hän uskossa?
      Ikävä
      64
      846
    9. Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.

      Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk
      Maailman menoa
      10
      837
    10. Onko se niin

      Että meillä molemmilla on niin isot egot ettei voi alentua myöntämään kuin tykkää toisesta
      Ikävä
      64
      816
    Aihe