raiskaajat

52341
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

"Vaadimme rikoksista vankeuteen tuomittuja tai rikoksia uusivia karkoitettavaksi kotimaahansa välittömästi."

Eli suomalaiset vankilassa istuvat rikolliset pääsevät samantien vapauteen? Kirjoittaja on taas tutkinut ja miettinyt asian loppuun asti...

Jos joku perustaisi adressin, jossa vaaditaan raiskaajien munien leikkaamista kirveellä ja tämän jälkeen "haavan" polttamista kuumalla raudalla umpeen, niin sen allekirjoittaisin mielelläni.

Allekirjoittaisin myös addressin jossa vaaditaan ihmisoikeusaktivistijärjestöjen julistamista laittomiksi. (ketkähän ne niitä hyviä oloja rikollisille ovat alun perin halunneet?)

Äänestä
  • Lue otsikko senki älykääpiö

    Äänestä

tuolta viimeisimmältä raiskaajaelukalta kukaan saa henkeä pihalle? Monta kertaa raiskauksesta tuomittu,niin pitäis uskoa ettei tollasesta enää ihmistä tuu,jos on sitä ylipäätänsä koskaan ollutkaan!!Jos joku samanlainen elukka tekis mun tytölle tollasta niin uhraisin kaikki omaisuuteni,aikani ja vaikka lopun elämääni jotta saisin kiini tekijän!Sen jälkeen se elukka anelisi loppuaan ja näin tapahtuisi,yhtään välittämättä miten itselle kävisi!RAISKAAJAELUKAT ammuttakoon!!!

Äänestä

jos saisin kiinni niin antaisin iki muistoisen käsittelyn.suomen laki liian on liian lepsu raiskareita kohtaan.munat vaan veks ja nappiottaan

Äänestä

Kovemmat rangaistukset eivät sinänsä auta, koska niillä koetetaan vain korjata oireita. Valitettavasti raiskaajatkin ovat ihmisiä ja ainoa tapa päästä ongelman ytimeen on lähteä purkamaan se juurista käsin:

http://papers.ssrn.com/sol3/papers.cfm?abstract_id=913013

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


kuriin kirjoitti:

http://www.adressit.com/rosvotkuriin

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu