KIRJOITELKAA TAPAUKSIA VAIKKA LYHYESTI

Katseet tänne >>>...

Eli kirjoittakaa tähän joitakin tapauksia joissa sinä tai tuttavasi on kokenut jotain kummittelua esimerkiksi nähnyt aaveen tai minkä tahansa muun henkiolennon. Myös kuulemanne jutut kelpaavat.

9

1285

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mui mui

      velipoika oli nähny yöllä vessaan mennessä vanhan naisen ja unen pöpperössä oli vielä istuskellu keittiössä sen kanssa.

      • oikeesti....

        vessassa saakka ?


      • ??????
        oikeesti.... kirjoitti:

        vessassa saakka ?

        ??????????????????????????????????


      • siis_siis
        ?????? kirjoitti:

        ??????????????????????????????????

        yöllä oli heränny menny vessaan ja sitten keittiöön juomaan. unen pöpperössä oli siinä keittiön pyödällä kuulema jutellukin sille jotain mut ei muista mitä. veljen tyttöystävä oli kuullu viel kysy et mitä sitä höpötit siellä kun tuli sänkyyn. muistaakseni aamulla olivat puhuneet et mitä ihmettä.


      • kummittelufoorumille?
        siis_siis kirjoitti:

        yöllä oli heränny menny vessaan ja sitten keittiöön juomaan. unen pöpperössä oli siinä keittiön pyödällä kuulema jutellukin sille jotain mut ei muista mitä. veljen tyttöystävä oli kuullu viel kysy et mitä sitä höpötit siellä kun tuli sänkyyn. muistaakseni aamulla olivat puhuneet et mitä ihmettä.

        Linkki ko.palstan uusimpaan kummittelutapaukseen:

        http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=1000000000000003&conference=4500000000001150&posting=22000000018088902


    • ---.......---

      Eräässä vanhassa päärakennuksessa kummittelee tapettu isäntä.koskee hiuksia,aivastelee,heittelee tavaroita.On se kyllä ihan "harmiton" mutta aika spooky...

    • black_countess

      Meidän talossa kummittelee. Välillä vaikka on yksin kotona, niin yläkerrasta kuuluu askelia ja edellispäivänä kun olin isän kanssa kahdestaan kotona
      ja olin koneella niin ihan kuin joku olisi naputtanut sormillaan lattiaa yläpuolellani olevassa kulmassa. isäni ei ollut yläkerrassa, ei se pääse sinne. Ja on niitä askelia on kaikki meillä kuullut. Ei kyllä pelota yhtään, miksi pitäisi?

    • lafee

      Ärsyttää tuo pakollinen otsikko, siihen ei koskaan keksi mitään...

      Noniin asiaan.
      Eli kerran näin ikkunasta mustaan pukeutuneen miehen kiertävän pihakoivumme kolme kertaa takaperin ja katoavan sitten.
      Eipä siitä sen kummepia.

    • lafee

      ainiin ja aivan unohdin, että kerran lapsena kun heräsin keskellä yötä ja minua pelotti pimeässä huoneessa, näin huoneen nurkassa valosta (ei mistään loistavan kirkaasta, mutta semmoisesta kattolamppu valosta)koostuvan ihmisen muotoisen hahmon. Eli siis koko huone miltei pilkkopimeä, mutta yhdestä nurkasta, aivan ihmisen muotoiselta alueelta valoisa. No sitten pelkäsin vielä enemmän, kunnes päättelin että se oli enkeli ja minulle tuli hyvä ja turvallinen olo. Katselin sitä hetken ja varmistin ettei ikkunasta tai oven alta tullut valoa ja kävin sitten takaisin nukkumaan.

      Nyt en enää osaisi vastata kysymykseen mikä se oli, sillä olen aika lailla ateisti enkä usko enkeleihin ainakaan misään raamatullisessa merkityksessä. Ehkä se kuitenkin oli jonkun kuolleen ihmisen henki. Tai ehkä näin unta. Ehkä.

      Kumman todelliselta se kyllä tuntui, ja jos se unta olisi ollut niin kylläkin ainoa uni, mitä en edes epäilisi sellaiseksi. Aina ovat unet jälkeenpäin minulle ihan selkeinä unina tuntuneet.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?

      Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.
      Ikävä
      105
      1888
    2. 238
      1661
    3. Ikävä on häntä

      Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos
      Ikävä
      60
      1066
    4. Minkä kultakimpaleen

      Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik
      Ikävä
      31
      1020
    5. Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet

      Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K
      Maailman menoa
      62
      970
    6. En kai koskaan saa sinua

      Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k
      Ikävä
      61
      910
    7. Tykkäsit nainen

      Aina eniten lähetyssaarnaajassa, muistan miten nautit!😎😚 meidän pitää päästä vielä kokemaan se.
      Ikävä
      37
      827
    8. Kerroppas nyt

      M mies, että kenestä sinä oikein tykkäät, niin saadaan tämä asia muillekin selväksi 😉
      Ikävä
      63
      818
    9. The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."

      Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut
      Tv-sarjat
      6
      811
    10. Helppo selvittää onko oma täällä

      Laittaa yhden selvän kysymyksen ja jos kukaan ei osaa vastata, niin oikea ei ole täällä. Saa käyttää vapaasti hyödykse
      Ikävä
      49
      805
    Aihe