Ei voi kuin ihmetellä miten jälleen sortui italialainen auktoriteetti tuusan paskaksi. Jo näytti hyvältä kun ensimmäiset rangaistukset jaettiin, aivan oikeudenmukaisesti, kunnon rangaistukset jotta tehdyt virheet painuvat kallonpohjaan... mutta joku kun vaan keksii valittaa päätöksestä niin sehän puolitetaan lievemmäksi ja ylikin.
Näissä uusissa päätöksissä selvästi suosittiin muita kuin Juventusta, nimittäin jos kaikilta puolitetaan miinukset ja kaksi seuraa lisäksi pääsevät takaisin Serie A:han voi hyvällä syyllä kysyä... mitä vittua? Vaikkei Fiorentinan ja Lazion miinuksia olisikaan puolitettu, SILTI lievennys olisi ollut suurempi kuin Juventuksella tässä kohtaa. On se kumma. Ja tämä siis aidolta juvevihaajalta.
Jos jollekin on vielä tähän asti ollut epäselvää missä pelataan maailman hämäräperäisintä ja korruptoituneinta jalista niin eipä ole enää tämän farssin jälkeen. Kannattakaa vaan ylpeydellä italiaa ja sen joukkueita, kunnon jalkapalloa...
Mitä pelleilyä
7
485
Vastaukset
- JJM
...kaikki, se Milanon fasistimafioso uusi mussolini vähän lahjoi lisää tuomareita ja niin Milanon ikuinen kakkosjoukkue pääsi kuitenkin UCL:aan.
AC Milanin paikka olisi alimmalla tasolla, ovathan he Italian futiksen suurimmat roistot ja tuomarien lellikkejä.
No Berlusconia odottaa pitkä vankeustuomio, kun Prodi poistaa roistolta syytesuojan!- M66
Voisiko joku kertoa?
- DankoJ
FlatOut kirjoitti:
Osallisuudesta otteluiden tuloksien järjestelyyn.
Suomalaisia uutisia lukemalla ei kyllä millään saa selville mistä Milania tai muita on syytetty! ;D
Mun käsityksen mukaan AC Milania syytettiin siitä, että se oli yrittänyt johonkin europeliin saada mieluisia linjatuomareita. Tai siis joku johtoportaan jäsen yritti tätä, ei seura. Mutta tästä huolimatta kyllähän setä-silviolla oli varmasti osuutensa pelissä siinä, että Milan ei oikeastaan mitenkään kärsi noita rangaistuksia. Jotkut hassut pistemenetykset vaan jotka ei edes estä mestaruudesta kamppailua tulevalla kaudella. - valittavat?
DankoJ kirjoitti:
Suomalaisia uutisia lukemalla ei kyllä millään saa selville mistä Milania tai muita on syytetty! ;D
Mun käsityksen mukaan AC Milania syytettiin siitä, että se oli yrittänyt johonkin europeliin saada mieluisia linjatuomareita. Tai siis joku johtoportaan jäsen yritti tätä, ei seura. Mutta tästä huolimatta kyllähän setä-silviolla oli varmasti osuutensa pelissä siinä, että Milan ei oikeastaan mitenkään kärsi noita rangaistuksia. Jotkut hassut pistemenetykset vaan jotka ei edes estä mestaruudesta kamppailua tulevalla kaudella.Voisko joku selittää, miksi Lazio ja Fiorentiina valittavat tuomiosta? Nehän jäivät Serie A:han? Häh?
- DankoJ
valittavat? kirjoitti:
Voisko joku selittää, miksi Lazio ja Fiorentiina valittavat tuomiosta? Nehän jäivät Serie A:han? Häh?
Valittavat koska oikeus on tuominnut heille silti rangaistuksia (pistevähennykset).
Jos seurat tyytytyisivät näihin, niin ne samalla myöntävät osallisuutensa vääryyksiin. Tuomioiden poistot palauttaisivat maineet seuroille. - SS Lazio
DankoJ kirjoitti:
Valittavat koska oikeus on tuominnut heille silti rangaistuksia (pistevähennykset).
Jos seurat tyytytyisivät näihin, niin ne samalla myöntävät osallisuutensa vääryyksiin. Tuomioiden poistot palauttaisivat maineet seuroille.Siksi valitetaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä
Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai979469Persut: haluamme lisää veroja!
Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki754924Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.504619Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j82388Numero josta kaivattusi tulee mieleen
Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.1031601- 441434
Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera
Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota541340Tämmönen höpsö
Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress441286Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet
🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.471279Heräsin taas sinä mielessä
Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?641262