tuli eilen Elisan kytkykaupasta 3g puhelin ja 70 min/kk puheaikaa 24 kk sopimus. Minua ihmetytti erittely hinnoissa kun puhelimen kohdalla N91 oli hinta 23 eur alv0%. MInä tein sopimuksen 29,90 euroa sis. alv22% mutta jos tuohon kk- maksuun puhelimen kohdalla lisää alv niin summa nousee yli 5 euroa? Lähetin jo kyselyn että onko oikeasti kk maksu siis 35 euroa? Voisiko olla ja onko kukaan saanut jo laskua jossa loppusumma kuten piti, siis esim. 21,90 kk kuten mainoksessa sanotaan.
Tilausvahvistus?
mikä se on ?
3464
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Mun mielestä sun puhelimen laskutus on nii, että jos se osamaksu on 24e ja 70 minsaa puheta maksaa 5,95 e, nii sä maksat 29,95 kk:ssa.. sehän se paketin idea on.
Mutta miksi mennä ottaa paska paketti?
tapa "ostaa" uusi kunnon 3G puhelin kun ei tarviste eikä monellakaan edes ole 650 euroa laittaa puhleimeen. Nyt saa vielä 70 min. puheaikaa kaupanpäälle ja saa maksaa ilman korkoa puhelimen 2 vuodessa. Miksi ei sitä kannata ottaa? jos tarvistee uudenpuhelimen ja jonkun liittymän?
Elisalla 70min puhepaketti maksaa 6,90 €.