Hei.. Minulla on Belgianjättikanin ja Ranskanluppa risteytys(kohta 3kk) .. Ja Olen tässä ajatellut järjestää erilaisia "kanikursseja".. Sekä tahtoisin luotettavan tytön 11-14 vuotiaan avukseni näyttelyihin.. Asun Keravalla ja toivon löytäväni myös kursseille halukkaita.. Kurssilla tutustutaan kaneihin eritavoin(oman kanin saa tuoda,,:) Harjoitamme kaneja näyttelyihin sekä "estekisoihin".. Sekä jos jossain vaiheessa löytyy hyvä uros pupu.. niin ehkä poikasetkin saan :) Mutta lähettäkää s-postia mulle niin vastailen.. JA IKÄRAJA KURSSEILLENI ON 8-13 ja voin myös miettiä sitäkin vanhempia/nuorempia..Etsin myös kursseille toista "vetäjää".. Joten ottakaa rohkeasti yhteyttä.. eikä haittaa jos ei ole kokemusta/omaa kania.. :) Minä ja Sany (pupuni) opetamme :)
Kanikurssi
Suvi L
6437
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Eli unohdin tämän.. Toinen vetäjä saa palkkaa.Ja jos löytyy näyttelyihin apuri niin palkaa saa hänkin.. :) Ja kanikurssilaiset maksavat kurssista joka kestää aina noin 3viikkoa ja 2 krt viikossa 2----->tuntia.. Niin se on 5€-----> siitä eteempäin... Mutta kurssilaisetkin saavat kokemusta kurssilla KAIKESTA :) mailatkaa niin kerron mitä kursseja on.. :) [email protected]
Minkä ikäinen itse olet?
olen keravalta. mutta ikää löytyy pian 20v. kasvatan hertsuja ja talvikoita. :)
oli vaan pakko kommentoida, kun harvoin täällä näkee toisia keravalaisia, etenkään sellaisia jotka ovat kiinostuneet kaneista ja jyrsijöitä. ^.^
mutjuu, toiv kurssin pitämisesi onnistuu. :) onhan se hyvä idea.
niin.. siis sinä olet valmis aloittamaan kurssit kanssani? :) Olen vasta kohta 14 vuotta mutta kaneist tiedän todella paljon aina ollut niiden kanssa,, :) Ota yhteyttä vielä jos haluat.. ties vaikka aloittaisimme yhdessä näyttelyt ;)
t suvi
Niin mun s-posti viel kerran.. :) [email protected] tai tekstaa minulle (en voi yleensä vastata) nrm 041-5434674 :)
Suvi L
heipä kuules ... ei voi ihan miten vain pitää ns. julkisia kursseja. Olet itsekin vielä pieni tyttö, mutta ajatuksesi on harrastusmielessä kaunis. Kuitenkin on suuren suuri vastuu opettaa jotain esim täysin kaneista tietämättömälle henkilölle.
Myös rahan periminen on laitonta.