hei! olisin syyskuun alussa menossa häihin vieraaksi.onko harmaaseen sävähtävä vaal.pun alkaimeton pitkä hame ok? onko parempi polvien alle ulottuva mekko..?entä kengät..voiko sitä enää varpaat paljastavissa "sandaaleissa" mennä?onko siis liian kesäinen?
kiitos kaikille joita asia kiinnostaa ja osaa vikkiä laittaa! ;)
mitä päälle syyshäihin?
1
1368
Vastaukset
- rimpsessa
itse olen menossa kaasoksi kahden viikon päästä oleviin häihin, ne on siis elokuun eka vkonloppu ja aijon pukeutua poltetun punaiseen (jossain valossa rusehtavaan) silkkiunelmaan ja peittää Ehdottomasti kirkon ajaksi olkapääni ruskealla silkkihuivilla. Että ei sillä värillä ole väliä, pääasia on että valkoinen väri varataan (ainakin noin periaatteessa) morsiamelle, tosin sulhaset sattavat nykyään myös olla kimiräikkös-tyyliin valkoisiin puettuna. Ja se mitä tulee asun kesäisyyteen, niin yleensä syyskuu on vielä niin lämmin että voi käyttää kesäisiä asuja. tosin kaikkein ohuimmat sifongit voi kyllä mielestäni silloin jo laittaa odottamaan seuraavaa kesää.
iloisia syyshäitä!:)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi675927Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan3495749Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä934731Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y122235Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva182048Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu521952Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont431870Martina vuokraa yksiötä
Nyt on tarkka'ampujan yksiö vuokrattavana 800 e. Toivottavasti löytyy hyvä asukas.2511211Jokaisella tytöllä on supervoimansa
Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan2031114Voi kauhiaa: keikkapaikat keikahtavat juopottelun puutteessa!
Vai ei tule rahaa artistille viinanmyynnin vähennyttyä. Missähän muualla kannattavuus korreloi myrkyn imemismäärän ka641061