WineCVS ja DapperDrake

Miten tämä asennetaan tähän DapperDrakkeriin?
2159
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

"WineCVS ja DapperDrake"

Kyllä ohjeet löytyvät, jos viitsit ne lukea.
Suosittelen lämpimästi asentamaan Dapperin oman paketinhallinnan kautta jakeluun "räätälöidyn" Winen.
sudo apt-get update
sudo apt-get install wine

Äänestä
  • Eikös tuo WineCVS -skripti (mikäli tästä puhe) asenna hieman hämäävästi nimestään poiketen CVSCedegan? Siihen löytyy myös jonkinlainen how-to http://forum.ubuntu-fi.org osoitteesta en ole tosin itse kokeillut sitä.

    Mitä itse Wineen tulee, niin toki se kannattaa asentaa kertomallasi tavalla, joskin itse käytän winen omia repoja saadakseni uudemman version winestä, ja hyvin toimii.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


WineCVS ja DapperDrake kirjoitti:

Miten tämä asennetaan tähän DapperDrakkeriin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu