piramkin

onko jollain tietoa että minkälaisilla lähtöpiteillä on päässyt piramkiin kätilön sv:n pääsykokeeseen? Itse suunnittelen syksyllä hakua ja osaisi sitten hieman ennakoida hakujärjestystä..
Stadiassa pisteraja muistaakseni oli 28 tai 29
kuinka piramkissa?
entä muissa kouluissa joista tulee kätilöitä?
2259
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

No piramk ei noista asioista tiedota oikeen mitään ja koulutusnetinkään sivuilta ei tietoja löytyny. Suosittelen soittamaan koululle, jos ei kukaan täällä tiedä. Netistä ei tuota tietoa taida löytyä.

Äänestä
  • Viime syksyn haussa pisteraja pääsykokeisiin oli muistaakseni lukio-pohjaisilla 29, niin se täti ainakin sanoi pääsykokeissa.. Itse hain erityishaulla..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


pääsykoerajat kirjoitti:

onko jollain tietoa että minkälaisilla lähtöpiteillä on päässyt piramkiin kätilön sv:n pääsykokeeseen? Itse suunnittelen syksyllä hakua ja osaisi sitten hieman ennakoida hakujärjestystä..
Stadiassa pisteraja muistaakseni oli 28 tai 29
kuinka piramkissa?
entä muissa kouluissa joista tulee kätilöitä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu