Istuin auton takapenkillä ja katselin ulos ikkunasta ja läähätin innoissani. Matkani kulki kohti lääkäriasemaa. Alastomat puut säihkyivät kosteina irstaan punaisten lehtien ylle kohoten ja kutsuivat minua juoksemaan alasti metsässä kumppania etsien. Se sai kuitenkin odottaa. Auto pysähtyi pihalle ja tassuttelin sisälle odotushuoneeseen.
Pian lääkäritäti huikkasi odstushuoneeseen: Seuraava! Pyylevä täti johdatti minut kaulapannastani pitäen tutkimushuoneeseen. "Vai että kultainen noutaja, jolla on parantumaton juoksuaika", lässytti pullea lääkäri minulle. Heilutin häntääni ja haukahdin. Tassuihini oli jäänyt mutaa ulkoa syksyisestä maasta ja eläinlääkärin matto oli sotkuinen. "tämän sinä voit sovittaa vin yhdellä tapaa, sinä suloinen hauveli", sanoi lääkäri ja pyllisti. Sutaisin lääkäriä ja purin sen kurkun auki, varastin pari puruluuta ja hautasin ne lääkäriaseman takapihalle. Sitten otin eläintenlopetustarvikkeet ja menin ja lopetin kaikki maailman ihmiset ja uroskoirat, paitsi itseni. Nyt me koirat hallitsemme maailmaa ja minulla on kivaa. Joka tassun joka sormelle ja varpaalle eri narttu.
tässä teille mietittävää!!!
Kokonaisvaltainen tarkastus....
koiranelämää...
3
16856
Vastaukset
- =)
Ei me dorka mitään voida miettiä koska me ollaan kuolleita*lällällää*!!!
- vitun daiju..
lla ei ole juoksuaikoja.......
Toisaalta kiva lukea vähän erilaista.
Terveisin, se ainut narttu maailmassa
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin2303272Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.3552933Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,141957Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.781836Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e601748Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?591642MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,121483- 1221446
Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.4621360Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee171330