Japanissa on vajaa 100 toimivaa tulivuorta ja lisäksi rekisteröidään useita päivittäisiä maanjäristyksiä. Tästä huolimatta ydinvoimaloita on puolensataa. Eikö tässä ole heidän mielestään mitään ristiriitaa ?
Onko kaupunkien kraanavesi juomakelpoista ?
Onko terrorismi vaikuttanut ulkomaanmatkailuun eli pitääkö Japanin tullissa varautua ruumiinonteloihin menevään tarkastukseen ?
3 kymsystä (osa 2)
3
600
Vastaukset
- sasae
1. Kysy japanilaitilta poliitikoilta. En itse osaa vastata.
2. On se sikäli juomakelpoista, ettei siitä mitään tautia saa. Se ei suurkaupungeissa vain ole kovin hyvän makuista. Siksi kaikki juovat pullotettua vettä.
3. On vaikuttanut. Japanissa valmistellaan lakia, jonka astuessa voimaan kaikilta maahan tulevilta ulkomaalaisilta otetaan sormenjäljet. Tullitarkastus on kuitenkin iisi Japanissa. - JapanilaisenMies
1) Ei sen kummempaa.
2) Vesi on juotavaa, mutta ei hyvän makuista.
3) Vain, jos jatkat näitä kyselyitä myös matkalla Japaniin. Muuten Japaniin pääsee Suomalaisella passilla helposti. - Jukina taalla Tokiossa
Futonit on sellaisia 190 cm
Isolle miehelle kuin minulle ei ole Yukatan kokoja suurin on LL ja se on minulle pieni.
Muistaakseni luotijunille ei ole niiden historian aikana sattunut yhtaan isompaa onnettomuutta kuten yhteenajoa traktorin kanssa.
Taalla osataan rakentaa maanjaristyksen varalle toisin kuin esim Turkissa. Pilvenpiirtajat ovat kumitassujen varassa ja paasevat tarvittaessa huojumaan.
Ulkomaalaiset ovat taalla edelleen aika kummajainen. Ja me emme osaa kayttaytya...menemme kengat jalassa sislle, haisemme hielle, syomme miten sattuu jne.
Junat muten toimii kuin unelma taalla. Japan Rail Pass on ihan pro juttu. Senkun menet edestakaisin. Tokiossakin parjaa varsin hyvin esim Yamanote linja kiertaa lahes kaikki keskeiset nahtavyydet ja muut mestat.
Muilla linjoilla hinta pyorii 200 jenin hujakoilla ajo.
Lisaa juttua kunhan kotiudutaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El1266673MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny575763Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.854467NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun944376Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1504193Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.841486- 3841400
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a291308- 811297
Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana
Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?411084