Japanissa on vajaa 100 toimivaa tulivuorta ja lisäksi rekisteröidään useita päivittäisiä maanjäristyksiä. Tästä huolimatta ydinvoimaloita on puolensataa. Eikö tässä ole heidän mielestään mitään ristiriitaa ?
Onko kaupunkien kraanavesi juomakelpoista ?
Onko terrorismi vaikuttanut ulkomaanmatkailuun eli pitääkö Japanin tullissa varautua ruumiinonteloihin menevään tarkastukseen ?
3 kymsystä (osa 2)
3
613
Vastaukset
- sasae
1. Kysy japanilaitilta poliitikoilta. En itse osaa vastata.
2. On se sikäli juomakelpoista, ettei siitä mitään tautia saa. Se ei suurkaupungeissa vain ole kovin hyvän makuista. Siksi kaikki juovat pullotettua vettä.
3. On vaikuttanut. Japanissa valmistellaan lakia, jonka astuessa voimaan kaikilta maahan tulevilta ulkomaalaisilta otetaan sormenjäljet. Tullitarkastus on kuitenkin iisi Japanissa. - JapanilaisenMies
1) Ei sen kummempaa.
2) Vesi on juotavaa, mutta ei hyvän makuista.
3) Vain, jos jatkat näitä kyselyitä myös matkalla Japaniin. Muuten Japaniin pääsee Suomalaisella passilla helposti. - Jukina taalla Tokiossa
Futonit on sellaisia 190 cm
Isolle miehelle kuin minulle ei ole Yukatan kokoja suurin on LL ja se on minulle pieni.
Muistaakseni luotijunille ei ole niiden historian aikana sattunut yhtaan isompaa onnettomuutta kuten yhteenajoa traktorin kanssa.
Taalla osataan rakentaa maanjaristyksen varalle toisin kuin esim Turkissa. Pilvenpiirtajat ovat kumitassujen varassa ja paasevat tarvittaessa huojumaan.
Ulkomaalaiset ovat taalla edelleen aika kummajainen. Ja me emme osaa kayttaytya...menemme kengat jalassa sislle, haisemme hielle, syomme miten sattuu jne.
Junat muten toimii kuin unelma taalla. Japan Rail Pass on ihan pro juttu. Senkun menet edestakaisin. Tokiossakin parjaa varsin hyvin esim Yamanote linja kiertaa lahes kaikki keskeiset nahtavyydet ja muut mestat.
Muilla linjoilla hinta pyorii 200 jenin hujakoilla ajo.
Lisaa juttua kunhan kotiudutaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986138KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495597Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei522639Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521042056Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071768- 1231687
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191613Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801267- 731177
Nuoret hakevat eläkkeelle, vaikka eivät ole olleet vielä töissäkään
hyvin menee. Pieni vastoinkäyminen elämässä, ja heti masennutaan. Monet alle 30-vuotiaat hakevat työkyvyttömyyseläkettä188998