Olen tekemässä valintaa S60 AWD:n ja Passat V6:n välillä. Tällä hetkellä olen koeajojen jälkeen kallistumassa Passattiin. Hintaluokassahan noiden välillä ei suurta eroa ole. Kyselisin lähinnä käyttökokemuksia Passatista.
VW vai Volvo?
Pekka L.
3807
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Tein samaa valintaa pari kuukautta sitten, valinta oli Passat. Nyt on siis alla 18T ja olen ollut erittäin tyytyväinen. Siis niin tyytyväinen kuin etuvetoiseen autoon voi olla. Mainio systeemi toi ESP, siihen olen erittäin tyytyväinen.
Itse tein vastaavan vertailun viime kesänä, ja valinta oli passat, tosin alla on passat variant 2,0, kun oli tuota tilan tarvetta. Minulle kanssa koeajo ratkaisi paljon, ja itsekkin olen tyytyväinen siihen ESP:hen. Todella kiva. Eikä tässä mitään ongelmiakaan ole ollut... joten voin suositella. Mutta kyseessä on kuitenkin melko lailla myös tunneasia, joten kannattaapi tehdä se ratkaisu omien tarpeiden ja mieltymysten mukaan.
Mielipiteeni kyselyysi löytyy Volvo osastolta samalla otsakkeella ja nimimerkillä.